malastandardduza
Start
Mama może wszystko - 2! PDF Drukuj Email

20 lutego 2018r. w Żninie, w Hotelu Martina odbyło się spotkanie informacyjne dla osób wychowujących dzieci do lat 3, które nie pracują (są zarejestrowane lub nie w urzędzie pracy) bądź przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich bądź wychowawczych, a które w najbliższym czasie chcą powrócić do pracy. Organizatorem spotkania był Lokalny Punkt informacyjny Funduszy Europejskich w Inowrocławiu, który zaprosił w charakterze prelegentów podmioty i instytucje zajmujące się m.in. udzielaniem dotacji. W programie przedstawiono możliwości wsparcia RPO WK-P na lata 2014-2020 w powrocie na rynek pracy, ofertę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej- omówienie założeń projektu Dziecko pod opieką - to Twój czas na pracę!, propozycję Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa; założenia projektu "Od pomysłu do biznesu"; ofertę Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawiono źródła informacji o funduszach europejskich. Odbyły się także indywidualne konsultacje. LGD Pałuki Wspólna – Sprawa reprezentowała dyrektor biura Pani Weronika Pochylska.

Mama1 Mama2 Mama4

 
Zaproszenie na VI Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:22

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa już po raz VI organizuje Pałucki Festyn Ludowy.
W tym roku festyn odbywa się we współpracy z wójtem Gminy Gąsawa – Błażejem Łabędzkim. Festyn odbędzie się 02.06.2018r. w Gąsawie. Jak co roku podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel ludowych/biesiadnych, konkurs muzyczny dla przedszkolaków. Nie zabraknie również pokazów ginących rzemiosł ( garncarz, kowal, haft ), kącika dla najmłodszych oraz dawki dobrej zabawy. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. Festyn zakończy się występem zespołu „GooseBumps”, który wykonuje utwory bez instrumentów, a ich repertuar stanowią utwory Pop, Electronic, Hip-Hop, R&B. Zapraszamy mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Dla najmłodszych przewidzieliśmy liczne konkury z atrakcyjnymi nagrodami. Poniżej regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe.

Regulamin konkursu dla dzieci

Formularz Zgloszeniowy przedszkola

Regulamin przeglądu kapel i zespołów ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla zespołów

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

W związku z realizacją projektu „Pogodna Jesień Życia w powiecie żnińskim” 14.02.2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli urzędów oraz jednostek pomocy społecznej z terenu powiatu żnińskiego. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Kardasz z Fundacji Ekspert-Kujawy.
Projekt skierowany jest do 80 osób niesamodzielnych, nieaktywnych zawodowo, zamieszkujących powiat żniński, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki. Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez utworzenie 16 nowych miejsc świadczenia niestacjonarnych usług opiekuńczych.
W ramach projektu można skorzystać z opieki świadczonej przez opiekunki w dni powszednie oraz w soboty, niedziele, święta i w porze nocnej. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

DSC01369net  DSC01368net  DSC01367net

 
Zaproszenie na Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków PDF Drukuj Email
wtorek, 13 lutego 2018 15:19

Walne

Materiały do pobrania:

Regulamin Rady

Lokalna Strategia Rozwoju

Sprawozdanie merytoryczne za rok 2017

Sprawozdanie finansowe za rok 2017

 
Nordic walking z dotacją z powiatu żnińskiego PDF Drukuj Email

Otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków powiatu żnińskiego na projekt pt. „Rajd nordic walking”, który dotyczy upowszechniania turystyki i krajoznawstwa. W tym roku mieszkańców powiatu zaprosimy do Barcina na 10km trasę nordic walking. Trasa rozpoczyna się w pobliżu Gimnazjum nr 1 w Barcinie, biegnie do Wolic i wraca do Barcina. Rajd zakończymy w barcińskiej Stanicy Żeglarskiej Neptun, gdzie na wszystkich uczestników czekał będzie poczęstunek. Liczba odbiorców 100 osób. Na to zadanie otrzymaliśmy dofinansowanie z powiatu żnińskiego w kwocie 3300 tys. zł.

 


Strona 4 z 110
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa