malastandardduza
Start
Pogodna jesień życia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 marca 2019 11:29

W miniony czwartek w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa odbyło się spotkanie organizacyjne dla opiekunów osób niesamodzielnych działających na terenie powiatu żnińskiego w ramach projektu „Pogodna Jesień Życia”, projektu prowadzonego przez Fundację Ekspert Kujawy z Inowrocławia w partnerstwie z LGD Pałuki – Wspólna Sprawa oraz Gminą Łabiszyn – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łabiszynie.

„Pogodna jesień życia” w powiecie żnińskim realizowana jest od września 2017r. i potrwa do końca sierpnia 2019r. W przedsięwzięciu udział bierze 82 podopiecznych, którzy zostali objęci usługami opiekuńczymi i specjalistycznymi.
Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, nieaktywnych zawodowo, mieszkających na terenie powiatu żnińskiego, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz wymagających korzystania ze stałej lub długotrwałej opieki i pomocy osób trzecich.
W ramach projektu można skorzystać można z opieki świadczonej przez opiekunów w dni powszednie  oraz soboty, niedziele, święta i w porze nocnej.

Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Sprawia nam ogromną satysfakcję fakt, że pomimo niewielkiej ilości godzin przypadającą na jednego podopiecznego jesteśmy pomocni i okazywana jest nam sympatia ze strony uczestników projektu i ich rodzin” – dodaje Pani Krystyna Leśniewska – koordynator projektu.

32

 
Komunikat Zarządu LGD dot. naboru wniosków o powierzenie grantów nr 1/2019/G PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 lutego 2019 08:34

Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa informuje, że Uchwałą Zarządu nabór wniosków 1/2019/G został unieważniony. Przyczyną unieważnienia naboru jest brak w procedurze wyboru i oceny Grantobiorców szczegółowych zapisów w zakresie czynności związanych z dokonaną przez LGD weryfikacją wstępną zgodności z LSR, w tym z Programem, co mogłoby skutkować, zarówno dla LGD jak i Grantobiorców, sankcjami ze strony instytucji kontrolnych.

 
Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 lutego 2019 14:55

W tym roku na spotkanie z folklorem Pałuckim zapraszamy do Łabiszyna. Festyn odbędzie się 20.07.2019r. na Stadionie Miejskim w Łabiszynie.

Tradycyjnie podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel i zespołów ludowych. Nie zabraknie również  warsztatów dla najmłodszych (plecionkarstwo, garncarstwo) oraz pokazów ginących rzemiosł. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. LGD Pałuki – Wspólna Sprawa wraz z Burmistrzem Łabiszyna zaprasza mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoją pasją zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w naszym przedsięwzięciu. Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy dla wystawców oraz regulamin konkursu przeglądu kapel. Już niebawem na naszej stronie pojawi się więcej szczegółów.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy oraz regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kapel/zespołów.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kaper/zespołów

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 12:21
Więcej…
 
Młodzież ze szkoły w Bożejewicach z wizytą w LGD. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 lutego 2019 11:09

Dnia 22 lutego ( w  piątek) siedzibę LGD odwiedzili uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach wraz z Panem Hubertem Strękiem – nauczycielem wiedzy o społeczeństwie i historii.

Wizyta odbyła się w w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie i dotyczyła samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Uczniowie zostali oprowadzeni po siedzibie LGD oraz w telegraficznym skrócie uzyskali informacje czym zajmuje się Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa i kto może aplikować o środki unijne.   W wizycie wzięło udział 19 młodych mieszkańców z terenu powiatu żnińskiego z klasy VIII oraz III klasy gimnazjum. Młodzież opuszała mury LGD z pomysłami jak można wykorzystać środki z LGD w ich miejscach zamieszkania.

 800px

 
Prezes LGD Ryszard Ulatowski wybrany członkiem Prezydium Sejmiku NGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 19.02.2019 rozpoczęła się piąta kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sejmik Organizacji Pozarządowych to - obok Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego - najważniejszy organ współpracy NGO z samorządem województwa. W wyborach do Prezydium Sejmiku z 8 kandydatów najwięcej głosów uzyskał Prezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa Ryszard Ulatowski.  

Delegaci na nową, czteroletnią kadencję sejmiku zostali wyłonieni podczas spotkań organizacji pozarządowych, które odbyły się na terenie powiatów naszego regionu. Swój akces do sejmiku zgłosiły również organizacje sieciowe.

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 12:16
 


Strona 8 z 142
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa