malastandardduza
Start
Zawiadomienie o wynikach wyboru i oceny operacji Rady LGD - konkurs nr 3/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 października 2018 12:41

W wyniku przeprowadzonej procedury wyboru i oceny operacji złożonych w biurze LGD w odpowiedzi na konkurs nr 1/2018 na działanie w zakresie: Rozwoju działalności gospodarczej na obszarze LRS, Rada LGD Pałuki - Wspólna Sprawa podjęła decyzję o rozdysponowaniu środków z naboru w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Lista operacji zgodnych z LSR

Lista operacji wybranych

Protokół z posiedzenia Rady LGD

Wzór protestu

 
Uwaga zbiórka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 października 2018 11:53

Zbiórka powyborczych banerów!

Drodzy kandydaci do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz kandydaci na Burmistrzów i Wójtów, włączcie się w naszą zbiórkę – zbiórkę banerów powyborczych – przekażcie nam swoje materiały, a my wykorzystamy je dalej.

Szanowni Państwo, jeżeli nie wiecie gdzie składować lub co zrobić z banerami - my  wiemy i pomożemy je dobrze wykorzystać!

Działania:

 1. Dzięki tym banerom powstanie „Labirynt Obywatelski”, który przy okazji organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa imprez posłuży do  edukacji i promocji postaw społecznych.
 2. Wspomożemy lokalne Warsztaty Terapii Zajęciowej – z banerów uszyte zostaną torby, promujące środki ze sprzedaży zasilą konta Warsztatów.
 3. Wspomożemy schroniska i pomożemy zwierzakom przetrwać zimę!

Przekazane banery powinny być przede wszystkim całe, niezniszczone, zrolowane i zabezpieczone przed rozwinięciem, gotowe do transportu.

Banery przyjmujemy do dnia 9 listopada 2018r. w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w Żninie, Plac Działowy 6, tel: 609-996-155

 
Cykl koncertów muzycznych z LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 października 2018 09:52

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na koncert fortepianowy Damiana Leśniewskiego, który odbędzie się 26 października 2018r. (piątek) o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury.

Damian Leśniewski to młody utalentowany muzyk ze Żnina, który swój talent odziedziczył po pradziadku, dziadku i tacie. Muzyka wypełnia jego życie już od najmłodszych lat, mimo że sam ma ich 10. Na swoim koncie posiada "kilka" sukcesów muzycznych, mimo to jest bardzo skromnym chłopcem, a jak twierdzi jego tata – „lubi czasem popsocić”.
Do osiągnięć Damiana należą:
- wyróżnienie podczas Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią,
- laureat  Drugiego Ogólnopolskie Festiwalu Pianistycznego „Alla Polacca” w Warszawie,
- trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. B. Bartoka w Warszawie,
- po raz kolejny wyróżnienie podczas Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią,
-  3 miejsce na międzynarodowym konkursie pianistycznym w Koszalinie. "Zgarnął" również dwie nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu barokowego oraz za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego A. Cwojdzińskiego,
- wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Turznie,
- wyróżnienie za wykonanie własnej kompozycji Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Turznie,
- I miejsce w IV międzynarodowym konkursie pianistycznym w Augustowie,
- I miejsce w międzynarodowym konkursie w Nałęczowie,
- nagroda Grand Prix dyrektora ośrodka Chopinowskiego w Szafarni podczas konkursu pianistycznego w Obrowie.

Nasz fortepianowy Pałucki mistrz jest bardzo wysoko oceniany przez kolegów po fachu za profesjonalne podejście, warsztat muzyczny oraz dojrzałość i niesamowitą muzyczną wrażliwość.
Damian Leśniewski uczestniczył w castingu do programu Mam Talent, który odbył się w Gdańsku w Teatrze Wybrzeże. Młody muzyk otrzymał owacje na stojąco, jurorzy byli 3 razy na TAK.
Koncert Damiana Leśniewskiego odbędzie się w ramach „Koncertów muzycznych z LGD” i jest współfinansowany ze środków Gminy Żnin.

Damian oprócz gry na fortepianie, bardzo interesuje się sportem. Uwielbia grać w piłkę nożną. Uczęszcza na zajęcia do klubu Jeziorak w Żnine. Kolejną jego pasją, są książki, które pochłania „garściami”

Wstęp na koncert jest darmowy, a bilety wstępu dostępne są w sekretariacie Żnińskiego Domu Kultury, ul. Pocztowa 15, oraz w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin.

Serdecznie zapraszamy

Plakat1 net800px

 
Fundacja Ekspert – Kujawy oraz Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa zapraszają osoby w wieku 65 lat i więcej lat do udziału w projekcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 18 października 2018 08:12

Bezpłatne szkolenia komputerowe dla seniorów które umożliwiają każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT.
Uczestnicy będą kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora (komunikacja online; e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).
Gminy które przystąpiły do projektu: Barcin, Rogowo, Gąsawa
W projekcie zaplanowano różne działania z seniorami:
I szkolenia
- rozwój kompetencji cyfrowych umożliwiających stworzenie popytu na internet oraz TIK,
- nabycie umiejętności korzystania z e-usług, począwszy od nauki obsługi komputera i internetu jak i rozwijanie umiejętności bardziej zaawansowanych,
- stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym.

 Założyliśmy opanowanie w/w kompetencji cyfrowych w dwóch etapach:
- opanowanie podstawowych umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu (pierwsze 8 zajęć po 4 godziny lekcyjne)
- funkcjonalne korzystanie z Internetu, w tym na tablecie.

Drugi etap zajęć szkoleniowych będzie prowadzony w trybie poznawania kompetencji informatycznych w kolejnych obszarach zainteresowań i zastosowań Internetu (wg Taksonomii funkcjonalnych kompetencji cyfrowych).

II działania animacyjne –działania aktywizujące seniorów w społeczności lokalnej z wykorzystaniem funkcjonalnych kompetencji cyfrowych (co najmniej 3 spotkania dla każdej grupy szkoleniowej) przeprowadzone w miejscu odbywania szkoleń. Mają one na celu głównie utrwalanie efektów szkoleń w zakresie posługiwania się otrzymanym sprzętem, dalsze bieżące wsparcie w wykorzystywaniu kompetencji cyfrowych oraz rozwiązywania problemów pojawiających się w trakcie samodzielnej pracy ze sprzętem informatycznym i w aplikacjach interesujących uczestnika - forum wymiany doświadczeń na platformie projektu- udział w organizowanych na terenie gminy lub powiatu imprezach lub konferencjach, spotkaniach, które umożliwią utrzymanie ciągłego kontaktu pomiędzy członkami grupy szkoleniowej także po zakończeniu szkoleń, jak również promowanie korzystania z TIK przez osoby w wieku 65+ i budowania pozytywnego wizerunku aktywnego seniora.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji:
Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 08:27
 
Zaproszenie na posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 października 2018 13:47

Szanowni Państwo,

Na podstawie §6 Regulaminu Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa,  Przewodnicząca Rady LGD Pałuki - Wspólna Sprawa zwołuje posiedzenie Rady Lokalnej  Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa na dzień 22.10.2018 godz. 16.00. w sprawie oceny i wyboru operacji do realizacji w ramach poddziałania  19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie 1.1.2 Rozwój działalności gospodarczej na obszarze LSR

Miejsce posiedzenia: Żnin, biuro LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6.

PORZĄDEK OBRAD:

 1. Powitanie zebranych przez Przewodniczącą Rady
 2. Przyjęcie porządku obrad
 3. Stwierdzenie quorum na podstawie listy obecności
 4. Wybór protokolanta zebrania i Komisji skrutacyjnej
 5. Ocena wniosków złożonych w naborze wniosków w zakresie rozwijania działalności gospodarczej na obszarze LSR.
 6. Podjęcie uchwał o zgodności/niezgodności z LSR
 7. Zatwierdzenie listy operacji zgodnych z LSR, podjęcie uchwały
 8. Podjęcie uchwał o wyborze operacji dla operacji nie przekraczających minimum punktowego zawierające informacje o niewybraniu
 9. Podjęcie uchwały o przyjęciu listy operacji wybranych do realizacji.
 10. Podjęcie poszczególnych uchwał o wyborze operacji do realizacji.
 11. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego zebrania i informacja o stanie realizacji LSR.
 12. Dyskusja.
 13. Wolne głosy i wnioski.
 


Strona 9 z 132
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa