malastandardduza
Start
Zapraszamy na warsztaty świąteczne! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 listopada 2018 09:10

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza dzieci wraz z opiekunami na bezpłatne warsztaty wyrobu ozdób choinkowych, które odbędą się 17 grudnia 2018r. w godz. 16.00 – 18.00 w siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie.

Na Święta Bożego Narodzenia dzieci czekają zawsze z niecierpliwością! To magiczny czas, który kojarzy im się z radością, spokojem i szczęściem. Aby poczuć tę świąteczną atmosferę jeszcze przed Wigilią, proponujemy udział w warsztatach świątecznych.

W programie wyrób ozdób świątecznych z masy solnej, makaronu, styropianu, papieru i innych materiałów. Wykonane ozdoby dzieci zabierają ze sobą. Zapewniamy materiały i dobrą świąteczną atmosferę.

Zgłoszenie przyjmujemy w biurze LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie oraz telefonicznie pod nr tel. 609-996-155.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!

Plakat

 
Zaproszenie na Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 14:47

Zaproszenie

Na podstawie § 17 pkt. 3 i 4 Statutu Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa Zarząd LGD zwołuje na dzień 7.12.2018r. na godzinę 16:00 Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa. Miejsce obrad: Plac Działowy 6,
88-400 Żnin.

Proponowany porządek obrad: 
1. Otwarcie zebrania
2. Stwierdzenie quorum
3. Przyjęcie porządku obrad
4. Wybór Przewodniczącego Zebrania
5. Wybór Protokolanta
6. Przedstawienie zmian Lokalnej Strategii Rozwoju
7. Dyskusja
8. Podjęcie uchwały o przyjęciu/nieprzyjęciu zmian LSR
9. Przedstawienie Odwołań dotyczących wykluczenia z członkostwa
10. Dyskusja
11. Podjęcie uchwały o przyjęciu/nieprzyjęciu odwołań
12. Przedstawienie propozycji powołania fundacji wspierającej działania LGD
13. Dyskusja
14. Podjęcie uchwały w sprawie powołania fundacji
15. Wolne głosy i wnioski
16. Zakończenie zebrania.

Materiały będące przedmiotem obrad będą dostępne na stronie www.lgd-paluki.pl od oraz w Biurze LGD, Plac Działowy 6 , 88-400 Żnin.

Proszę o potwierdzenie przybycia do 30.11.2018r. (piątek) do godz. 15:00 na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr tel 609 996 155.

lokalne kryteria wyboru operacji
LSR
plan działania

 
Koncert Poezji Śpiewanej za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 12:08

W piątek 23 listopada 2018r. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa odbył się czwarty, a zarazem ostatni już występ w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD”.

Tym razem w muzyczną przygodę pośród wzruszających dźwięków zabrały nas Katarzyna Daszkowska, Kalina Kończal oraz Aleksandra Urbańska, prezentując wspaniały recital poezji śpiewanej.

Wszystkich przybyłych gości powitał Pan Ryszard Ulatowski – Prezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa. Całość poprowadziła Pani Katarzyna Daszkowska.
Artystki zachęciły wszystkich przybyłych do wspólnego śpiewania, czemu publiczność ochoczo się oddała. Zgromadzeni na sali słuchacze nie szczędzili głosu i braw dla artystek. Poezja płynęła z serc, a dźwięki muzyki wypełniały mury LGD. Było magicznie i nastrojowo, nie zabrakło humoru i uśmiechu na ustach. Co najważniejsze artystkom udało się zatrzymać wszystkich na chwilę w tym pędzącym na co dzień świecie. Nie zabrakło bisów! Na koniec Pan Ryszard Ulatowski – Prezes LGD zadeklarował, że nie będzie to ostatni taki koncert i zaprosił wszystkich na kolejne wydarzenie „Kolędowanie z LGD”, które odbędzie się już wkrótce.

Podczas koncertu usłyszeć można było:
„Pocztówka z Beskidu”, „We wtorek w schronisku”, „Krajka”, „Opadły mgły”, „Wstaje nowy dzień”, „Pieśń odchodzących”, „Gdzie ta keja”, „Biała sukienka”, „Dym jałowca”, „Zamiast”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Bieszczady”, „Spijanie piwa”, „Lato z ptakami odchodzi”, „U studni”, „Kiedy góral umiera”, „Kołysanka dla okruszka”.

Organizatorem koncertu była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Żnin.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia „Live z koncertu” na Facebook’u LGD.

Do zobaczenia!

MLW 1517 net800 
MLW 1536 net
MLW 1601 net

 

 
Zaproszenie na posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 listopada 2018 08:24

Szanowni Państwo,

Na podstawie §6 Regulaminu Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa,  Przewodnicząca Rady LGD Pałuki - Wspólna Sprawa zwołuje posiedzenie Rady Lokalnej  Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa na dzień 29.11.2018 godz. 8.00. w sprawie oceny i wyboru operacji do realizacji w ramach poddziałania  19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie 3.1.1. Inicjatywy w zakresie włączenia społecznego na obszarze LSR.

Miejsce posiedzenia: Żnin, biuro LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Powitanie zebranych przez Przewodniczącą Rady
2. Przyjęcie porządku obrad
3. Stwierdzenie quorum na podstawie listy obecności
4. Wybór protokolanta zebrania i Komisji skrutacyjnej
5. Ocena wniosków złożonych w naborze wniosków w ramach 3.1.1. Inicjatywy w zakresie włączenia społecznego na obszarze LSR
6. Podjęcie uchwał o zgodności/niezgodności z LSR
7. Zatwierdzenie listy operacji zgodnych z LSR, podjęcie uchwały
8. Podjęcie uchwał o wyborze operacji dla operacji nie przekraczających minimum punktowego zawierające informacje o niewybraniu
9. Podjęcie uchwały o przyjęciu listy operacji wybranych do realizacji.
10. Podjęcie poszczególnych uchwał o wyborze operacji do realizacji.
11. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego zebrania i informacja o stanie realizacji LSR.
12. Dyskusja.
13. Wolne głosy i wnioski.

 
„W Kujawsko – Pomorskim Mówisz – masz – certyfikowane szkolenia językowe” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 listopada 2018 13:16

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu zaprasza do udziału w projekcie pt. „W Kujawsko – Pomorskim Mówisz – masz – certyfikowane szkolenia językowe”.

W szkoleniach z języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego mogą wziąć udział osoby dorosłe od 18 lat, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji lub kompetencji językowych. W ramach grupy docelowej projektu wsparcie mogą uzyskać osoby z niskim wykształceniem, osoby powyżej 50 roku życia nieprowadzące działalności gospodarczej bez względu na wykształcenie oraz osoby z niepełnosprawnościami bez względu na wykształcenie. Szkolenie kończy się uzyskaniem przez uczestników projektu certyfikatu zewnętrznego, potwierdzającego zdobycie określonych kompetencji językowych. Projekt, który ma na celu objęcie szkoleniami 10 000 mieszkańców Województwa Kujawsko – Pomorskiego jest realizowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu w ramach trybu pozakonkursowego poddziałania 10.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje oraz formularz rekrutacyjny znajdą Państwo na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl

Plakat

 


Strona 10 z 137
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa