malastandardduza
Start
"Sam to nazwij" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 lutego 2019 09:12

W drugiej połowie 2018 roku Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa sfinansowała wydawnictwo płytowe składu Musiel/Emce pt. „Sam to nazwij”.

Musiel/Emce, a w zasadzie Radek i Sebastian, którzy w lipcu ubiegłego roku wydali swoją pierwszą wspólną płytę razem z Dj’em Beczki Reprezentant z Bydgoszczy ruszyli w trasę koncertową, gdzie grali na jednej scenie z najlepszymi raperami w Polsce, niejednokrotnie legendami tego gatunku muzycznego.
„Sam to nazwij” to płyta dwóch przyjaciół, raperów, rymujących na oldschoolowych samplowanych bitach. Album jest mocno hip-hopowy i z pewnością trafi do słuchaczy, którzy lubią muzykę do której kiwa się głową. Zawartość liryczna przedstawia sytuacje z życia, odczucia wyrażając własne zdanie na różne tematy.
Podróżując z muzyką, wspólne zwiedzili wiele miast w naszym kraju, promując wcześniej wspomniany album oraz obszar, z którego pochodzą; Mogilno i Żnin. Chłopakom udało się zagrać między innymi w: Chojnicach, Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Częstochowie, Żninie, Mogilnie, Inowrocławiu, Człuchowie, Wolsztynie, Jarosławcu, Gdyni i wielu innych miastach podczas koncertów oraz festiwali hiphopowych.
Musiel/Emce zostali również zaproszeni do Bydgoskiego Radia Kultura, gdzie podczas audycji hip-hopowej opowiadali o płycie, koncertach, a także o pasji związanej z tą muzyką.
Zapraszamy do galerii zdjęć, więcej na Facebook.

1
bydgoszcz
wrocław
poznań koncert C zeta

 
Warsztat refleksyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:43

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie refleksyjnym, który odbędzie się w siedzibie LGD, Plac Działowy 6, Żnin dnia 18.02.2019r o godz. 9.00. Celem warsztatu  jest analiza dotychczasowego wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa na lata 2014-2020, jej efektów a także działań aktywizacyjnych prowadzonych przez LGD.

Warsztaty tego typu będą przeprowadzane co roku w okresie wdrażania LSR. tj. do 2023 roku. w procesie tzw. ewaluacji wewnętrznej.

Do udziału w warsztacie zapraszamy wszystkich członków Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, członków Zarządu, Rady, Komisji Rewizyjnej, Beneficjentów działań LGD, pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Liczymy na Państwa przybycie i wyrażenie swojej opinii na temat postępów wdrażania LSR , w tym w szczególności na zagadnienia:

  1. Czy realizacja finansowa i rzeczowa LSR przebiegała zgodnie z planem i można ja uznać za zadowalającą?
  2. Czy jakość projektów wybieranych we wszystkich obszarach tematycznych jest zadowalająca?
  3. W Jakim stopniu stosowane kryteria wyboru operacji spełniają swoją rolę?
  4. Czy z perspektywy wybieranych projektów realizowane w ramach LSR przedsięwzięcia można nadal uznać za adekwatne względem kluczowych potrzeb społeczności z obszaru LGD?
  5. Czy przyjęty system wskaźników sprawdza się i dostarcza wszystkie potrzebne informacje?
  6. Czy procedury naboru, wyboru i realizacji projektów są przyjazne dla beneficjentów?

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Dla uczestników warsztatu zapewniony będzie poczęstunek.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału w warsztacie do dnia 14.02.2019r. telefonicznie pod numerem telefonu 609-996-155 lub e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
ARIMR ogłosiła nabory na na małe przetwórstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 lutego 2019 09:37

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski na tzw. małe przetwórstwo. Nabór wniosków jest prowadzony od 31 stycznia i potrwa  do 1 marca 2019 r.

Pomoc, jaką można otrzymać  w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest  w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

Od tego roku z oferty skorzystać mogą dwie grupy beneficjentów:

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką mogą otrzymać została podniesiona z 300 do 500 tys. zł.

Nowością jest druga grupa, którą tworzą rolnicy lub małżonkowie rolników prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku, by uzyskać pomoc, nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota wsparcia wynosi natomiast 100 tys. zł.  

Katalog inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, obejmuje m.in. budowę lub modernizacji budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej;  zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej. Z myślą o rolnikach zajmujących się RHD dotychczasowy katalog  rozszerzono m.in. o inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 
Wspólne śpiewanie kolęd w LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 lutego 2019 09:46

W piątek 1 lutego 2019r. w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa odbył się koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu niezwykle uzdolnionych wokalistek i instrumentalistek.

Do wspólnego kolędowania zaprosiły wszystkich zgromadzonych; Katarzyna Daszkowska, Kalina Kończal oraz Aleksandra Urbańska.
Program artystyczny zapełniły piękne, bardziej i mniej znane polskie kolędy w ciekawych, nowoczesnych aranżacjach. Kolędy i pastorałki grane na gitarach przywoływały magię świąt i wprowadzały klimat zadumy. Zgromadzona licznie publiczność gromkimi brawami nagradzała artystki po każdym utworze.
W repertuarze mogliśmy usłyszeć m.in.: „Bóg się rodzi”, „Leć kolędo”, „Mędrcy świata”, „Gdy śliczna panna”, „Maleńka miłość”, „Znak pokoju” oraz repertuar Metro „Uciekali…”

Na koniec nie zabrakło również życzeń dla zespołu oraz wzruszających podziękowań od Prezesa LGD Pałuki – Wspólna Sprawa Pana Ryszarda Ulatowskiego i przybyłych gości.

Serdecznie dziękujemy.

1

3

2

4

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
czwartek, 31 stycznia 2019 21:48

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO na start”.

- Jeżeli masz głowę pełną pomysłów, które chcesz zrealizować w swoim otoczeniu.
- Lubisz prace zespołową i udzielasz się społecznie .
- Wasza młoda organizacja chce wskoczyć na wyższy poziom i się rozwijać.

Nie czekaj! Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!

Jest to kontynuacja programu grantowego realizowanego od 2014 roku.
W ramach „Inicjuj z  FIO na start” w 2019 roku przewidywany jest jeden konkurs.

W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje do wysokości 5 000 zł.
Dofinansowanie będzie można przeznaczyć:
- grupy nieformalne na realizację projektów w sferze pożytku publicznego
- młode organizacje na działania w sferze pożytku publicznego lub na wzmocnienie organizacji np. sprzęt

O mikrodotacje ubiegać się będą mogły:
- młode organizacje, wpisane do KRS nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku
- grupy nieformalne - min. 3 osoby wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferach pożytku publicznego, grupy nieformalne mają dwie drogi wystąpienia o grant:
                        - wspólnie z patronem lub
                        - samodzielnie
- grupy samopomocowe dobrowolne zespoły osób których aktywnie działanie skierowane jest na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia ich członków

Ogłoszenie konkursu i nabór wniosków planowane jest od  15.02.2019 r. - 08.03.2019 r.
Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla powiatu żnińskiego odbędzie się dnia 08.02.2019 r. (piątek), Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1sala sesyjna pokój nr 7, godz. 13:30.

Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu 726-088-405

Serdecznie zapraszamy

 


Strona 10 z 142
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa