malastandardduza
Start
Zaproszenie na posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2018 08:35

Szanowni Państwo,

Na podstawie §6 Regulaminu Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa,  Przewodnicząca Rady LGD Pałuki - Wspólna Sprawa zwołuje posiedzenie Rady Lokalnej  Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa na dzień 13.11.2018 godz. 16.00. w sprawie oceny i wyboru operacji do realizacji w ramach poddziałania  19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w zakresie 2.1.1 Budowa i przebudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze.

Miejsce posiedzenia: Żnin, biuro LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6.

PORZĄDEK OBRAD:

1. Powitanie zebranych przez Przewodniczącą Rady
2. Przyjęcie porządku obrad
3. Stwierdzenie quorum na podstawie listy obecności
4. Wybór protokolanta zebrania i Komisji skrutacyjnej
5. Ocena wniosków złożonych w naborze wniosków w ramach 2.1.1 Budowa i przebudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze
6. Podjęcie uchwał o zgodności/niezgodności z LSR
7.Zatwierdzenie listy operacji zgodnych z LSR, podjęcie uchwały
8. Podjęcie uchwał o wyborze operacji dla operacji nie przekraczających minimum punktowego zawierające informacje o niewybraniu
9. Podjęcie uchwały o przyjęciu listy operacji wybranych do realizacji.
10. Podjęcie poszczególnych uchwał o wyborze operacji do realizacji.
11. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego zebrania i informacja o stanie realizacji LSR.
12. Dyskusja.
13. Wolne głosy i wnioski.

 
Cykl koncertów muzycznych z LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 października 2018 13:08

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD”.

Koncert duetu smyczkowego Queens of Violin odbędzie się 10 listopada 2018r. (sobota) o godz. 16.00 w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa.

Queens of Violin tworzą Pani Anita Tubaja – Sobków oraz Pani Karolina Wróbel - Krysztoforska. Są to absolwentki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na stałe współpracują z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, grając na skrzypcach klasycznych.
Zainspirowane twórczością Vanessy Mae, założyły w 2007 roku duet Queens of Violin. Od tego czasu gra na skrzypcach elektrycznych stała się ich pasją.
Dzięki możliwościom wykorzystania zarówno instrumentów elektrycznych, jak i klasycznych dysponują niezwykle bogatym repertuarem muzycznym.
Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce jak i zagranicą. Dysponują dużym doświadczeniem, które w połączeniu z profesjonalizmem, gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a bilety dostępne są w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Żnin.

Serdecznie zapraszamy.

Plakat net800px

 
Za nami koncert fortepianowy Damiana Leśniewskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 października 2018 22:44

W miniony piątek tj. 26 października 2018r. w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD” odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu niezwykle uzdolnionego 10-latka ze Żnina – Damiana Leśniewskiego. Sala Żnińskiego Domu Kultury mieszcząca ponad 300 osób pękała w szwach.

Wszystkich przybyłych gości na spektakl młodego artysty przywitał Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa Pan Ryszard Ulatowski, całość wydarzenia poprowadził dumny tata Damiana, Pan Tomasz Leśniewski.

Zgromadzeni słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem talentu i kunsztu gry młodego wykonawcy, wsłuchani w wykonywane utwory nie skąpili artyście gromkich braw.

Organizatorem koncertu Damiana Leśniewskiego była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Żnin.

Damianowi gratulujemy ogromnego talentu, dziękujemy za wspaniały koncert i z napięciem będziemy oczekiwać jego kolejnego występu.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć (więcej zdjęć na Facebook LGD) i na kolejny koncert - występ Duetu Smyczkowego Queens of Violin, który odbędzie się 10 listopada 2018r. (sobota) w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa (szczegóły niebawem).

5 net

Więcej…
 
Zawiadomienie o wynikach wyboru i oceny operacji Rady LGD - konkurs nr 3/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 października 2018 12:41

W wyniku przeprowadzonej procedury wyboru i oceny operacji złożonych w biurze LGD w odpowiedzi na konkurs nr 1/2018 na działanie w zakresie: Rozwoju działalności gospodarczej na obszarze LRS, Rada LGD Pałuki - Wspólna Sprawa podjęła decyzję o rozdysponowaniu środków z naboru w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Lista operacji zgodnych z LSR

Lista operacji wybranych

Protokół z posiedzenia Rady LGD

Wzór protestu

 
Uwaga zbiórka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 października 2018 11:53

Zbiórka powyborczych banerów!

Drodzy kandydaci do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz kandydaci na Burmistrzów i Wójtów, włączcie się w naszą zbiórkę – zbiórkę banerów powyborczych – przekażcie nam swoje materiały, a my wykorzystamy je dalej.

Szanowni Państwo, jeżeli nie wiecie gdzie składować lub co zrobić z banerami - my  wiemy i pomożemy je dobrze wykorzystać!

Działania:

  1. Dzięki tym banerom powstanie „Labirynt Obywatelski”, który przy okazji organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa imprez posłuży do  edukacji i promocji postaw społecznych.
  2. Wspomożemy lokalne Warsztaty Terapii Zajęciowej – z banerów uszyte zostaną torby, promujące środki ze sprzedaży zasilą konta Warsztatów.
  3. Wspomożemy schroniska i pomożemy zwierzakom przetrwać zimę!

Przekazane banery powinny być przede wszystkim całe, niezniszczone, zrolowane i zabezpieczone przed rozwinięciem, gotowe do transportu.

Banery przyjmujemy do dnia 9 listopada 2018r. w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w Żninie, Plac Działowy 6, tel: 609-996-155

 


Strona 11 z 134
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa