malastandardduza
Start
LGD Pałuki - Wspólna Sprawa
Porozumienie Kujawy i Pałuki 2020 już podpisane PDF Drukuj Email
czwartek, 06 listopada 2014 21:47

W dniu 5 listopada 2014 r. roku o godz. 12:00 w siedzibie Fundacji Ekspert ? Kujawy miało miejsce spotkanie, podczas którego doszło do podpisania Porozumienia Kujawy i Pałuki 2020. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy są jednocześnie członkami założycielami niniejszego Porozumienia, a także zaproszeni goście. Wśród członków założycieli znaleźli się: Tadeusz Osowiecki ? Prezes Fundacji Ekspert ? Kujawy, Magdalena Hoffmann ? reprezentująca Kujawsko ? Pomorskie Stowarzyszenie Kobiet z siedzibą w Żninie, Ryszard Ulatowski ? Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa, Beata Szafrańska ? Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław, Paweł Drzażdżewski ? Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli, Aleksandra Kamińska ? Prezes Stowarzyszeniana rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Okno?, Zenon Lewandowski ? Prezes Towarzystwa Rozwoju Łojewa, im. St. Przybyszewskiego.

Ideą Porozumienia Kujawy i Pałuki 2020 jest zintensyfikowanie dotychczasowej współpracy oraz podejmowanie nowych inicjatyw na rzecz rozwoju społeczno ? gospodarczego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z podejmowaniem działań w zakresie rozwijania kapitału ludzkiego i potencjału organizacji pozarządowych Kujaw i Pałuk. Inicjatywy te powinny ułatwić pozyskiwanie środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności. Działania te koncentrować się będą przede wszystkim na wykorzystaniu instrumentów rozwoju terytorialnego (RLKS, ZIT) zawartych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 (PROW) oraz Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko ? Pomorskiego na lata 2014 ? 2020 (RPO WK-P).

Porozumienie weszło w życie z chwilą podpisania przez wszystkich członków
i ma charakter wieloletni. Ponadto jest ono otwarte dla wszystkich partnerów społeczno ? gospodarczych z terenu Kujaw i Pałuk. Przystąpienie do Porozumienia nowych organizacji pozarządowych czy pracodawców następuje poprzez zgłoszenie akcesu i podpisanie niniejszego Porozumienia. Spotkania robocze odbywać się będą w ostatnie czwartki każdego miesiąca. Więcej informacji na temat Porozumienia Kujawy i Pałuki można uzyskać pod numerem telefonu 663‚ 495‚ 097, pan Michał Malinowski.

 
Weekend 24-26 października pod znakiem Nordic Walking z Lokalną Grupą Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
wtorek, 28 października 2014 09:58

W piątek 24 października rozpoczęliśmy otwarcie wytyczonych i oznakowanych szlaków do uprawiania nordic walking. Pierwszy inauguracyjny spacer odbył się w Łabiszynie. Pomimo przeszywającego zimna na ?szerokiej drodze? w kierunku Smerzyna zebrała się liczna grupa zarówno doświadczonych jak i początkujących, pełnych zapału piechurów. Po krótkim otwarciu, którego dokonała Dyrektor biura LGD Weronika Pochylska i poczęstunku, instruktor pokazał uczestnikom prawidłowa technikę marszu z kijkami i udał się na szlak w dziewiczy marsz z otrzymanymi kijkami do chodzenia.

W sobotę 25 października rankiem, pomimo jeszcze większego chłodu liczniejsza grupa uczestników przybyła do Żnina w okolice Amfiteatru aby rozpocząć swoją przygodę na szlaku na terenie Gminy Żnin.a Uczestnicy również otrzymali kije do chodzenia, przeszli instruktaż i ruszyli na szlak.

W Marcinkowie Górnym (Gmina Gąsawa) również mijał sobotni czas pod znakiem nordic walking. Uczestnicy zebrali się w świetlicy wiejskiej i tam otrzymali kijki, przeszli instruktaż i po solidnej rozgrzewce rozpoczęli marsz z Marcinkowa Górnego w kierunku Biskupina.

Wszystkim spacerom towarzyszyło dużo pozytywnej energii i dobrego humoru pomimo zimna i chłodu. Ci, którzy już są doświadczonymi chodziarzami cieszą się, że powstały profesjonalnie oznakowane szlaki a początkujący odkryli same plusy uprawiania nordic walking.

Szlaki do nordic walking na terenie LGD Pałuki ? Wspólna Sprawa powstały w ramach projektu współpracy pn. ?Piechotą przez Bory Tucholskie, Krajnę i Pałuki? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 ?Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie?

Na obszarze Lokalnej Grupy Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa można przemierzać już blisko 30 kilometrów wytyczonych szlaków nordic walking.

Zapraszamy na ostatni spacer na obszarze Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa, który odbędzie się w Rogowie 8 listopada o godz. 12:00.

DSC07498DSC07480DSC07503

DSC07574IMG 8623IMG 8690

 
Zapraszamy na otwarcie ścieżek nordic walking! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
czwartek, 16 października 2014 10:36

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa zaprasza na inauguracyjne spacery trasami nordic walking, które powstały w ramach realizacji projektu współpracy pn. "Piechotą przez Bory Tucholskie, Krajnę i Pałuki" wspólnie z Lokalną Grupą Działania "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk", Lokalną Grupą Działania "Bory Tucholskie" oraz Lokalna Grupą Działania "Nasza Krajna".

nordic walking otwarcia

 

 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym "Smaki Pałuki - z przepisów naszych babć" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
czwartek, 23 października 2014 10:53

Lokalna Grupa Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa planuje na początku 2015r. przeprowadzenie konkursu kulinarnego.

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje zrzeszające osoby fizyczne oraz szkoły o profilu gastronomicznym do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym pt. ?Smaki Pałuk ? z przepisów naszych babć?. Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycyjnej kuchni regionalnej Pałuk oraz promowanie potraw charakterystycznych dla naszego regionu. Warunkiem organizacji konkursu jest zgłoszenie się, co najmniej 10 podmiotów.

Organizacja konkursu ma na celu zebranie regionalnych pałuckich przepisów i ochronę ich przed zapomnieniem. Najlepsze przepisy zostaną zebrane i wydane w formie folderu. Smaki dzieciństwa zawsze przywołują uśmiech i nostalgię za czasem minionym, zachowajmy te dobre emocje w naszej książce kucharskiej z przepisami kuchni Pałuckiej. Oprócz zamieszczenia zwycięskich przepisów wraz z fotografiami potraw w folderze, organizator ufunduje dodatkowo nagrody rzeczowe za zajęcie I, II oraz III miejsca.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.10.2014 do siedziby Lokalnej Grupy Działania w Żninie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Lokalna Grupa Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa ul. Gnieźnieńska 7, 88-400 Żnin, bądź na adres mailowy biuro.lgdpaluki.pl koniecznie z dopiskiem Konkurs kulinarny.

Więcej informacji o konkursie zostanie zamieszczone na stronie internetowej po 15.11.2014 r.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy.

 
Posiedzenie Rady LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
poniedziałek, 13 października 2014 14:55

15 października o godz. 16:00 odbędzie sie posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa. Na wniosek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu (podmiot wdrażający) członkowie organu muszą dokonać ponownej oceny jednego z wniosków złożonych w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" podczas tegorocznego naboru wniosków.

 


Strona 104 z 142
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa