malastandardduza
Start
Koniec warsztatów artystycznych w Żninie i Chomiąży Szlacheckiej zorganizowanych przez Żniński Dom Kultury w ramach Małych Projektów. PDF Drukuj Email

Zakończyły się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Żninie i Chomiąży Szlacheckiej zorganizowane w ramach Małych Projektów.‚ W przedsięwzięciu wzięło udział 20 uczestników. Od 30 lipca do 10 sierpnia w Pałuckiej Pracowni Rzeźby Żnińskiego Domu Kultury odbywały się zajęcia stacjonarne, a w poniedziałek 13 sierpnia uczestnicy wyjechali na plener do zlokalizowanego na Szlaku Piastowskim, w lesie nad malowniczym Jeziorem Chomiąskim, ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego ?Gród Piasta? w Chomiąży Szlacheckiej.

Tam grupa młodych artystów spędziła 6 dni kontynuując kształcenie w dziedzinie rzeźby i malarstwa. W przerwach między zajęciami młodzież korzystała z bogatej oferty ośrodka uczestnicząc w grach, zabawach integracyjnych i zajęciach sportowych, a wieczorami relaksując się przy ognisku. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy mieli do dyspozycji profesjonalne materiały rzeźbiarskie i‚ malarskie zakupione w ramach projektu, a zajęcia, zarówno te stacjonarne, jak i plenerowe, prowadzili instruktorzy Pałuckiej Pracowni Rzeźby z długoletnim doświadczeniem, Eugeniusz Izdebski i Grażyna Jarmużkiewicz.

Po powrocie szczęśliwi, dumni i bogaci w nowe umiejętności i doświadczenia młodzi artyści zaprezentowali swoje dzieła na wystawie w świetlicy Żnińskiego Domu Kultury, której wernisaż odbył się 7 września. Obrazy i rzeźby stale budzą zachwyt u zwiedzających.

 
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa