Akademia sołtysów PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa informuje, że od września trwa realizacja projektu Akademia Sołtysów. Zajęcia odbywają się w 10 osobowych grupach w Żninie, Gąsawie, Rogowie i Łabiszynie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z zakładania stowarzyszeń i prawo o stowarzyszeniach.

Sołtysi i członkowie rad sołeckich byli zainteresowani zakładaniem stowarzyszeń na terenie swoich sołectw w celu pozyskiwania środków na działalność społeczną. Sołtysi chcą działać na swoim terenie, widzą potrzeby lokalnej społeczności jednak najczęściej na realizację konkretnych przedsięwzięć brakuje środków, stąd tak duże zainteresowanie zajęciami. Oprócz uczestnictwa w ciekawych zajęciach uczestnicy projektu mogą się spotkać z innymi sołtysami, wymienić poglądy, przedyskutować swoje spostrzeżenia i podzielić się swoimi uwagami. Do zrealizowania pozostały jeszcze zajęcia z Możliwości pozyskiwania środków na działalność społeczną oraz warsztaty komputerowe. Zajęcia będą trwały do 17 grudnia 2012r.