malastandardduza
Start
W piątek o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się konferencja w ramach Forum Debaty Publicznej zatytułowana ?Rozwój kierowany przez lokalne społeczności (CLLD). Jak wykorzystać nowe możliwości?? PDF Drukuj Email
piątek, 23 listopada 2012 08:00

Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (Community-led local development - CLLD) to nowy instrument Unii Europejskiej, zaproponowany w projekcie rozporządzenia dotyczącego Wspólnych Ram Strategicznych. Jego celem jest wdrażanie części działań ukierunkowanych na rozwój lokalny, jakie mogą lub powinny być realizowane przez lokalne społeczności.

CLLD ma być kontynuacją i rozwinięciem podejścia LEADER, stosowanego obecnie w ramach WPR i zrównoważonego rozwoju obszarów zależnych głównie od rybactwa, stosowanego obecnie w WPRyb.

Rozwój kierowany przez lokalne społeczności jest wielką szansą na rozwój społeczeństwa obywatelskiego i wspólnot lokalnych. Jednym ze sposobów przezwyciężenia wyzwań będzie ułatwianie realizacji zintegrowanych strategii rozwoju lokalnego w oparciu o doświadczenia programu LEADER. Aby dobrze wykorzystać stojącą przed nami szansę trzeba zbudować system, który wyzwoli energię społeczną i nie skrępuje nowego instrumentu nadmiarem biurokracji.

Nad szansami, ale i zagrożeniami związanymi z tym nowym instrumentem debatować będą uczestnicy piątkowej konferencji.‚ Zaproszenie do udziału w dyskusji wystosowane zostało do europarlamentarzystów, przedstawicieli rządu, Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów UE, parlamentarzystów, marszałków województw, przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, lokalnych grup działania i lokalnych grup rybackich.

Konferencja odbywająca się w ramach Forum Debaty Publicznej ?Potencjał obszarów wiejskich szansą rozwoju?, będzie transmitowana na stronie www.prezydent.pl i na oficjalnych profilach Prezydenta RP na portalach społecznościowych od godz. 11.00.‚ Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Zespół Forum Debaty Publicznej ?Obszary wiejskie szansą rozwoju?

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa