LGD Pałuki - Wspólna Sprawa
Zapraszamy na szkolenie z wypełniania BIZNESPLANU PDF Drukuj Email

SCMF30-1161208165200 0001

Dokumenty obowiązujące podczas naboru wniosków na działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w 2014r. PDF Drukuj Email
czwartek, 13 marca 2014 13:17

Poniżej zamieszczamy dokumenty obowiązujące podczas naboru wniosków na działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" w 2014 roku:

wniosek o przyznanie pomocy

instrukcja wypełniania wniosku

Ekonomiczny Plan Operacji

instrukcja wypełniania Ekonomicznego Planu Operacji

zmiany w zasadach przyznawania pomocy de minimis

oświadczenie wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis

Oświadczenia wnioskodawcy o powiązanych jednostkach gospodarczych na potrzeby ustalenia dostępnego limitu pomocy de minimis

oświadczenie właściciela nieruchomości o zgodzie na realizację operacji

wzór gwarancji bankowej

wykaz gwarantów

Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis

karta informacyjna projektu

instrukcja wypełniania karty informacyjnej

kryteria wyboru operacji

Trwają prace nad aktualizacją LSR PDF Drukuj Email
wtorek, 11 października 2016 07:46

Informujemy, że w związku ze zmianami w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania ?Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność? objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014?2020 oraz w związku z pojawieniem się Wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 2/1/2015 w zakresie jednolitego i prawidłowego wykonywania przez lokalne grupy działania zadań związanych z realizacją strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach działania ?Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER? objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020? pojawiła się konieczność aktualizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność LGD Pałuki ? Wspólna Sprawa. Aktualnie trwają prace nad wprowadzeniem zmian. Wkrótce pojawi się zmieniony dokument, który będzie można konsultować.

Odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców obszaru LSR PDF Drukuj Email
piątek, 01 lipca 2016 09:38

30 czerwca 2016r. w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków poprzez Lokalną Grupę Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa w ramach Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020. Na spotkaniu prezentowane były założenia Lokalnej Strategii Rozwoju w zakresie celów i wskaźników jakie planujemy osiągnąć, jak również scharakteryzowano poszczególne przedsięwzięcia, w ramach których beneficjenci będą mogli uzyskać wsparcie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Szczególnie licznie reprezentowany był sektor gospodarczy. Na sali obecne były również osoby, które planują założenie działalności gospodarczej. Zostały omówione także warunki przyznania pomocy dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów z obszaru Lokalnej Grupy Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa. Uczestnicy zostali poinformowani o kryteriach wyboru poszczególnych projektów oraz o harmonogramie naborów wniosków jakie będą przeprowadzane przez LGD. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie internetowej www.lgd-paluki.pl. Więcej informacji na temat dotacji udzielamy w biurze Lokalnej Grupy Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa w Żninie przy ul. Gnieźnieńskiej 7 (budynek Miejskiego Ośrodka Sportu) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 ? 16.00 oraz pod numerem telefonu 609‚ 996‚ 155.

DSC09406 DSC09407

Aktualizacja danych Członków LGD PDF Drukuj Email
wtorek, 17 lipca 2018 13:04

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), informujemy, że aktualizujemy zbiory danych osobowych przetwarzanych w Lokalnej Grupie Działania Pałuki - Wspólna Sprawa. Prosimy Członków LGD o pisemne wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Aktualizacja danych Członków LGD