Zapraszamy do udziału w projekcie Pogodna jesień życia w powiecie żnińskim PDF Drukuj Email

Fundacja Ekspert - Kujawy z Inowrocławia w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Pałuki – Wspólna Sprawa w Żninie oraz Gminą Łabiszyn - Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łabiszynie zaprasza do udziału w projekcie pn. "Pogodna Jesień Życia w powiecie żnińskim". Projekt skierowany jest do 80 osób niesamodzielnych, nieaktywnych zawodowo, zamieszkujących powiat żniński, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz wymagających korzystania ze stałej lub długotrwałej opieki i pomocy osób trzecich. Wsparcie kierowane jest w pierwszeństwie do osób niepełnosprawnych oraz osób z niskim dochodem. W ramach projektu można skorzystać z opieki świadczonej przez opiekunki w dni powszednie oraz w soboty, niedziele, święta i w porze nocnej. Wsparcie to obejmuje m.in., pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Ponadto zapewniamy opiekę specjalistyczną świadczoną m.in przez wykwalifikowane pielęgniarki, psychologów, rehabilitantów, asystentów osób niepełnosprawnych, pracowników socjalnych i innych, według zapotrzebowania. W ramach projektu uruchomione zostało Centrum Usług Środowiskowych działające w zakresie usług wspierających proces aktywizacji społecznozawodowej. Centrum mieści się w siedzibie LGD w Żninie, ul. Plac Działowy 6. W centrum można uzyskać informacje nt. realizowanego działania we wtorki od 8:00 - 11:00, środy od 11:00-14:00 oraz czwartki 14:00-16:00. Projekt zakłada także wsparcie dla opiekunów faktycznych, m.in poprzez przeprowadzenie szkoleń zwiększających ich umiejętności w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi, poradnictwo prawne, medyczne, rehabilitacyjne oraz psychologiczne realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów. Opiekunom faktycznym sfinansujemy także usługi opiekuńcze, które umożliwią im funkcjonowanie w społeczeństwie. Zapraszamy do udziału w projekcie! Osoba do kontaktu- koordynator projektu Krystyna Leśniewska, tel.602-790-291, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.