Start Aktualności
Tłusty czwartek z Gminną Radą KGW PDF Drukuj Email

Otrzymaliśmy zaproszenie z Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Żninie do uczestnictwa w spotkaniu przy kawie i pączku, podczas którego Prezes Ryszard Ulatowski wraz z Panią Krystyną Leśniewską - koordynatorem projektu pt. ”Pogodna Jesień Życia w powiecie żnińskim” przedstawili główne cele projektu i warunki w nim uczestnictwa osób starszych z terenu powiatu żnińskiego. Zainteresowanie projektem jest bardzo duże. Jest to projekt, który realizują 3 podmioty: Fundacja Ekspert-Kujawy z Inowrocławia, Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa w Żninie oraz Gmina Łabiszyn. Celem projektu jest zapewnienie 80 osobom niesamodzielnym zamieszkującym powiat żniński łatwiejszego dostępu do bezpłatnych lub przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług opiekuńczych, a także wsparcie procesu aktywizacji społeczno-zawodowej, poprzez działania Centrum Usług Środowiskowych. Powyższy cel zrealizowany zostanie w okresie 01.09.2017r.-31.08.2019r. Do projektu poszukujemy osób, które: zamieszkują teren powiatu żnińskiego, są niesamodzielne ze względu na stan zdrowia lub/i niepełnosprawność, nieaktywne zawodowo, starsze, wymagające opieki osób trzecich. W pierwszej kolejności przyjmiemy osoby z niskim dochodem. W ramach projektu zostaną one objęte niestacjonarnymi usługami opiekuńczymi (w miejscu ich zamieszkania), które będą świadczyły wykwalifikowane opiekunki/opiekunowie. Usługi te będą realizowane w dni powszednie oraz weekendy i święta, wg wymagań, o których mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku. o pomocy społecznej. Trwa nabór uczestników oraz wykwalifikowanych opiekunek. W siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie powstało Centrum Usług Środowiskowych, w którym można uzyskać wszelkie informacje oraz złożyć formularze zgłoszeniowe.

CUŚ czynny jest 3 razy w tygodniu we wtorki w godz. 8:00-11:00; środy w godz. 11:00-14:00; czwartki w godz. 14:00-16:00. Informacje można uzyskać również telefonicznie: 602-790-291