Podejmij kulinarne wyzwanie! PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2018 11:42

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa informuje o możliwości wzięcia udziału w Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” z Nakła .

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a zatem przygotowywane na konkurs potrawy winny być oparte na przepisach, wg których gospodynie domowe przygotowywały dania w latach 1918-2018. Potrawy winny jednocześnie wykorzystywać zasoby lokalnego dziedzictwa Krajny i Pałuk.

Potrawy mogą być zgłaszane do Konkursu w 4 kategoriach:

- kategoria I – potrawy mięsne,

- kategoria II – potrawy jarskie,

- kategoria III – zupy,

- kategoria IV – ciasta i desery.

Ocena potraw zgłoszonych do Konkursu odbędzie się 27 maja 2018 r. w Nakle nad Notecią podczas imprezy plenerowej „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”.

Dla uczestników Konkursu Zarząd Stowarzyszenia przygotował nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 2 500,00 zł. Ponadto w ramach Konkursu przyznana zostanie również nagroda specjalna ufundowana przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej za najbardziej tradycyjną potrawę z okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

W Konkursie mogą wziąć udział:

- sołectwa,

- Koła Gospodyń Wiejskich,

- organizacje (formalne i nieformalne, w tym: stowarzyszenia, fundacje, OSP),

- inni wytwórcy produktów lokalnych (tj. podmioty prawne działające w branży kulinarnej)

z terenu powiatu nakielskiego oraz z obszarów leżących w obrębie historycznej Krajny i Pałuk.

Zgłoszenia przyjmujemy na Karcie Zgłoszenia do dn. 11.05.2018 r. włącznie. Szczegóły w Regulaminie Konkursu. Dokumenty znajdują się na naszej stronie internetowej: www.krajna-paluki.cna.org.pl.

Czekamy na Państwa kulinarne propozycje!