Konferencja z okazji 10-lecia LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:01

15.06.2018r. w Żnińskim Domu Kultury odbyła sie konferencja z okazji 10 lecia istnienia LGD Pałuki -Wspólna Sprawa, w ktorej udzial wzięli współzałożyciele LGD, przedstawiciele trzech sektorow: samorzadowego, gospodarczego oraz spolecznego. Spotkanie bylo okazją do wspomnień, podsumowań oraz podziekowań. Poraz pierwszy w historii Zarząd LGD w osobach Ryszard Ulatowski - Prezes, Eliza Reszka - Wiceprezes, Ilona Przychocka - Wiceprezes i Czlonkowie Jacek Superczynski i Zenon Mikula przyznali statuetki Lider Wspólnej Sprawy. Lidera Samorzadnosci otrzymal powiat zninski i wszystkie gminy z powiatu, Lidera przedsiebiorczosci otrzymało Silverado City, Lidera III sektora dla Gąsawskiej Orkiestry Dętej, Lidera Wolontariatu - Klub Ośmiu, Lider debiut roku otrzymał Wojciech Cieślewicz - Serowar na Pałukach, Lidera Kultury Sztuki Oświaty i Turystyki - Gmina Łabiszyn za Łabiszyńskie Spotkania z historią, Sportowego Lidera Roku przyznano Lokalnej Organizacji Turystycznej za Pałuki Tour a Przyjaciela LGD dla Fundacji Ekspert-Kujawy. Wreczono rowniez specjalne statuetki Super Lidera Wspólnej Sprawy dla pań Józefy Błajet oraz Aleksandry Nowakowskiej i pana Leszka Jakubowskiego. Podczas konferencji wysłuchano wystąpień:
"LGD na Pałukach - dobre praktyki realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programu Rozwój Lokalny Kierowany Przez Społeczność" - dyr. biura Weronika Pochylska,
"Rola LGD w rozwoju lokalnym"- Naczelnik Wydzialu RLKS Mariusz Kiernozek
"LGD - Droga ku przyszłości" - strategia 2019+ - Ryszard Ulatowski.W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, członkowie LGD, beneficjenci, lokalni liderzy w wielu dziedzinach. Dziękujemy za udział oraz życzenia i gratulacje. Uroczystość poprowadził pan Artur Jakubowski w koncercie wystąpiła Agencja Artystyczna Do Re Mi
w składzie:
Marta Ustyniak- Babińska sopran