malastandardduza
Start
Pierwsze spotkanie dot. spółdzielni socjalnych za nami PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2012 11:59

Wczoraj, tj.31 stycznia 2012 roku w auli  Urzędu Miejskiego w Żninie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące promocji realizowanego projektu w ramach podziałania 7.2.2.- ?Spółdzielnia socjalna szansą dla Ciebie?.

Spotkanie poprowadził z ramienia gospodarzy Pan Ryszard  Ulatowski ?Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych  Pani Dyrektor Fundacji- Jolanta Woźnica,  mówiła na temat bardzo dobrze  układającej się współpracy z władzami urzędu,  o ich otwarciu na inicjatywy oraz wspieraniu nowatorskich pomysłów. W takim podejściu Urzędu Miejskiego w Żninie, upatruje szanse na sukces- utworzenie spółdzielni, która pozwoli mieszkańcom powiatu żnińskiego poprzez samozatrudnienie, wrócić na rynek pracy.

Istotne informacje  na temat spółdzielni, jej zakładania  oraz funkcjonowania  przedstawiła Pani Iwona Borkowska z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej z Bydgoszczy. Z kolei prezentację na temat projektu realizowanego przez Fundację Ekspert-Kujawy w Inowrocławiu przedstawił kierownik projektu Anna Białka.  Spotkanie było bardzo ożywione, pojawiało się wiele pytań  w związku z  planowanym założeniem, pierwszej w powiecie żnińskim spółdzielni. Uczestnicy spotkania, zainteresowani założeniem spółdzielni otrzymali deklaracje od przedstawiciela samorządu  poparcia  dla pomysłu oraz  pomocy,  gdy zostanie założone nowatorskie przedsiębiorstwo.

Po spotkaniu liczymy na liczne składanie Formularzy rekrutacyjnych , które w miesiącu lutym będą dostępne na stronie Fundacji ; www.fundacja.ekspert-kujawy.pl.

 
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa