malastandardduza
Start Pałucki Festyn Ludowy
Pałucki Festyn Ludowy z LGD
Podsumowanie działalności "Lokalnej Szkółki" w LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 kwietnia 2019 11:06

W siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa od środy 10.04.2019r. trwają zajęcia dla dzieci.

LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia opieki dzieciom w związku z trwający strajkiem nauczycieli zorganizowała „Lokalną Szkółkę”. Zadanie skierowane zostało do dzieci rodziców pracujących z terenu powiatu żnińskiego. Dla najmłodszych przewidziano szereg atrakcji, min. zwiedzanie obiektu straży pożarnej, wyjście na pocztę i wysyłka listów do zająca, zajęcia na placu zabaw, nauka haftu pałuckiego pod okiem Pani Krystyny Ługiewicz, zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzięki zaangażowaniu Pana Nikodema Dolaty, gry i zabawy w LGD, spotkanie z garncarzem Panem Tomaszem Prosianowskim oraz wizytę studyjną w Radio Żnin 96FM.

W trakcie trwania projektu zapewniona została opieka dla dzieci, przeprowadzono różnorodne formy, a każdy uczestnik mógł skorzystać z drugiego śniadania oraz obiadu.

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa serdecznie dziękuje strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, Pani Krystynie Ługiewicz, Panu Nikodemowi Dolacie, Panu Tomaszowi Prosianowskiemu oraz całej załodze Radio Żnin za pomoc i okazaną życzliwość.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji podsumowującej „Lokalną Szkółkę” w LGD (więcej zdjęć na Facebook LGD).

 2 9 12haftpałucki

Więcej…
 
VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 marca 2019 10:03

Jeśli jesteś producentem/twórcą ludowym i chcesz zaprezentować swoje produkty/usługi to  zapraszamy do  udziału w konkursie na prezentację produktu/usługi podczas VII Pałuckiego Festynu Ludowego

- jeśli chcesz wystawić się ze swoim stoiskiem  promocyjnym to  zachęcamy już dziś do zgłoszenia swojego udziału. Wystawcy nie ponoszą kosztów związanych z organizacja swojego stoiska.

- jeśli jesteś członkiem kapeli/zespołu ludowego to zapraszamy Cię wraz z  zespołem/kapelą  ludową do wzięcia udziału w konkursie muzycznym.

Jesteś mieszkańcem powiatu żnińskiego to daj się zaprosić do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu na prezentację produktu usługi

Formularz zgłoszeniowy w konkursie na prezentację produktu usługi

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

Regulamin przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla Kapel i Zespołów Ludowych

Plakat 800px

 
Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na VII Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 lutego 2019 14:55

W tym roku na spotkanie z folklorem Pałuckim zapraszamy do Łabiszyna. Festyn odbędzie się 20.07.2019r. na Stadionie Miejskim w Łabiszynie.

Tradycyjnie podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel i zespołów ludowych. Nie zabraknie również  warsztatów dla najmłodszych (plecionkarstwo, garncarstwo) oraz pokazów ginących rzemiosł. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. LGD Pałuki – Wspólna Sprawa wraz z Burmistrzem Łabiszyna zaprasza mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoją pasją zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w naszym przedsięwzięciu. Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy dla wystawców oraz regulamin konkursu przeglądu kapel. Już niebawem na naszej stronie pojawi się więcej szczegółów.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy oraz regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kapel/zespołów.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym dla kaper/zespołów

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 12:21
Więcej…
 
Zaproszenie na VI Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:22

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa już po raz VI organizuje Pałucki Festyn Ludowy.
W tym roku festyn odbywa się we współpracy z wójtem Gminy Gąsawa – Błażejem Łabędzkim. Festyn odbędzie się 02.06.2018r. w Gąsawie. Jak co roku podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel ludowych/biesiadnych, konkurs muzyczny dla przedszkolaków. Nie zabraknie również pokazów ginących rzemiosł ( garncarz, kowal, haft ), kącika dla najmłodszych oraz dawki dobrej zabawy. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. Festyn zakończy się występem zespołu „GooseBumps”, który wykonuje utwory bez instrumentów, a ich repertuar stanowią utwory Pop, Electronic, Hip-Hop, R&B. Zapraszamy mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Dla najmłodszych przewidzieliśmy liczne konkury z atrakcyjnymi nagrodami. Poniżej regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe.

Regulamin konkursu dla dzieci

Formularz Zgloszeniowy przedszkola

Regulamin przeglądu kapel i zespołów ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla zespołów

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

 
Zaproszenie na V Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa w Żninie zaprasza wystawców, twórców, rękodzielników i producentów do zaprezentowania swoich stoisk na V Pałuckim Festynie Ludowym, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Janowcu Wielkopolskim (Powiat Żniński). Wydarzenie potrwa od godz. 13:00 – 19:30. Festyn zakończymy koncertem.
W programie m. in. stoiska rzemieślnicze prezentujące sztukę ludową, kiermasz wyrobów ludowych, pokazy prac na dawnych sprzętach, przegląd kapel i zespołów ludowych, konkurs dla przedszkolaków oraz konkursy dla publiczności z cennymi nagrodami. Dla zwycięzcy przeglądu kapel i zespołów ludowych organizator przewiduje nagrodę pieniężną. Festyn przyciąga licznych twórców i wystawców ludowych nie tylko z terenu województwa kujawsko-pomorskiego prezentujących tradycyjne wyroby rzemieślników, producentów tj. hafty, rzeźbę, obrazy, wyroby z gliny, wikliny i wiele innych. Festyn cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu żnińskiego i turystów. Jest to barwne
i tętniące życiem wydarzenie. Zapraszamy wystawców i kapele do zgłaszania swojego uczestnictwa przez formularz zgłoszeniowy, który należy odesłać na adres: LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin lub mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz dostępny jest na stronie www.lgd-paluki.pl w zakładce Pałucki Festyn Ludowy.

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

Formularz zgłoszeniowy dla kapel/zespołów

 


Strona 1 z 4
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa