malastandardduza
Start Pałucki Festyn Ludowy
Pałucki Festyn Ludowy z LGD
Zaproszenie na VI Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:22

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa już po raz VI organizuje Pałucki Festyn Ludowy.
W tym roku festyn odbywa się we współpracy z wójtem Gminy Gąsawa – Błażejem Łabędzkim. Festyn odbędzie się 02.06.2018r. w Gąsawie. Jak co roku podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel ludowych/biesiadnych, konkurs muzyczny dla przedszkolaków. Nie zabraknie również pokazów ginących rzemiosł ( garncarz, kowal, haft ), kącika dla najmłodszych oraz dawki dobrej zabawy. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. Festyn zakończy się występem zespołu „GooseBumps”, który wykonuje utwory bez instrumentów, a ich repertuar stanowią utwory Pop, Electronic, Hip-Hop, R&B. Zapraszamy mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Dla najmłodszych przewidzieliśmy liczne konkury z atrakcyjnymi nagrodami. Poniżej regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe.

Regulamin konkursu dla dzieci

Formularz Zgloszeniowy przedszkola

Regulamin przeglądu kapel i zespołów ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla zespołów

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

 
Zaproszenie na V Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa w Żninie zaprasza wystawców, twórców, rękodzielników i producentów do zaprezentowania swoich stoisk na V Pałuckim Festynie Ludowym, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. na Stadionie Miejskim w Janowcu Wielkopolskim (Powiat Żniński). Wydarzenie potrwa od godz. 13:00 – 19:30. Festyn zakończymy koncertem.
W programie m. in. stoiska rzemieślnicze prezentujące sztukę ludową, kiermasz wyrobów ludowych, pokazy prac na dawnych sprzętach, przegląd kapel i zespołów ludowych, konkurs dla przedszkolaków oraz konkursy dla publiczności z cennymi nagrodami. Dla zwycięzcy przeglądu kapel i zespołów ludowych organizator przewiduje nagrodę pieniężną. Festyn przyciąga licznych twórców i wystawców ludowych nie tylko z terenu województwa kujawsko-pomorskiego prezentujących tradycyjne wyroby rzemieślników, producentów tj. hafty, rzeźbę, obrazy, wyroby z gliny, wikliny i wiele innych. Festyn cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu żnińskiego i turystów. Jest to barwne
i tętniące życiem wydarzenie. Zapraszamy wystawców i kapele do zgłaszania swojego uczestnictwa przez formularz zgłoszeniowy, który należy odesłać na adres: LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin lub mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz dostępny jest na stronie www.lgd-paluki.pl w zakładce Pałucki Festyn Ludowy.

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

Formularz zgłoszeniowy dla kapel/zespołów

 
IV Pałucki Festyn Ludowy za nami! PDF Drukuj Email

Stopka A4 UE LGD KSOW PROWpole

Na początku Festynu odbyło się wręczenie nagrody w konkursie na plakat promujący IV Pałucki Festyn Ludowy. Zwycięzcą w tym konkursie został Mateusz Fabijański z Barcina. Zwycięska praca została wykorzystana do promocji Festynu na plakatach, zdjęciach i banerach. Dodatkowo Mateusz otrzymał pakiet nagród rzeczowych.

Podczas Festynu odbył się konkurs muzyczny dla przedszkolaków na wykonanie utworu ludowego,
w którym udział wzięły 3 przedszkola z terenu powiatu żnińskiego: Przedszkole Samorządowe
z Gąsawy, Przedszkole Samorządowe z Janowca Wlkp. oraz Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie. Celem konkursu było m.in. zaszczepienie w najmłodszych uczestnikach chęci poznawania piosenek
i utworów ludowych, poznawanie przez najmłodszych gwary pałuckiej i lokalnej tradycji regionu. Komisja w składzie: Ryszard Ulatowski ? Prezes LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Magdalena Petrykowska ? pracownik LGD, Janusz Pryka ? muzyk i przedstawiciel ŻDK oceniała m.in. posługiwanie się gwarą, opanowanie pamięciowe tekstu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny. Komisja wysoko oceniła występy wszystkich przedszkolaków i I miejsce zostało przyznane ex aequo wszystkim występującym. Dodatkowo Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie zostało wyróżnione przez komisję za przygotowanie muzyczne i stroje. Nagrodami w tym konkursie były: bilety wstępu do Muzeum Kolejki Wąskotorowej wraz z przewodnikiem oraz przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin-Wenecja, Wenecja Żnin, bilety wstępu do Zaurolandii. Ponadto każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i pakiet gadżetów LGD.

Następnie odbył się Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych, podczas którego zaprezentowały się: Zespół Wokalny Rogowskie Astry z Rogowa, ?Kujawioki? z Osięcin, Zespół Folklorystyczny ?Spod Strzechy? z Brześcia Kujawskiego i Gąsawska Kapela Biesiadna. Tutaj komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, zgodnego z tradycją regionu, sposób i styl wykonania, wyraz i walory artystyczne prezentacji oraz strój zgodny z tradycją regionu. Zwyciężyły ?Kujawioki? z Osięcin
a nagrodą był bon o wartości 500 zł.

Wśród wielu wystawców, którzy przybyli na żniński rynek odnaleźć można było stoisko kowalskie, na którym uczestnicy zapoznawali się z pracą kowala oraz mogli wybić pamiątkową monetę, stoisko garncarskie, na którym powstawały przestrzenne kafle i prace na kole garncarskim oraz stoisko hafciarskie, gdzie można było wyhaftować np. zakładkę do książki. Ponadto dla milusińskich była przygotowana artystyczna strefa dziecięca, w której można było wyczarować kolorowego ludowego ptaszka lub inną drewnianą figurkę oraz namalować pałucki mural.

Prezentowane były pokazy kuchni IV pory roku, a uczestnicy festynu mogli skosztować darmowego pałuckiego bigosu. Podczas Festynu odbyły się liczne konkursy dla publiczności m.in. bicie piany z białek tradycyjną trzepaczką, obieranie ziemniaków, nawlekanie makaronu na czas. Do wygrania były atrakcyjne nagrody i gadżety LGD.

Gwiazdą wieczoru był występ góralskiej kapeli Trebunie Tutki, a koncert zachwycił publiczność pomimo deszczu.

Festyn był współfinansowany z Pomocy Technicznej PROW 2014-2020, ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Koncert zespołu Trebunie Tutki był współfinansowany ze środków Gminy Żnin.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji IV Pałuckiego Festynu Ludowego w Żninie: wolontariuszy z Zespołu Szkół w Rogowie za pomoc w organizacji, Pana Dyrektora Tomasza Ratajczaka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, Pana Dyrektora Artura Jakubowskiego ze Żnińskiego Domu Kultury, Pana Dyrektora Jerzego Śniadeckiego z Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie, Pana Roberta Luchowskiego ? Burmistrza Żnina, Pana Mirosława Binkowskiego ? propagatora gwary pałuckiej, Pana Janusza Pryki ? członka jurry, Pana Jacka Sobolewskiego, właściciela Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia ? sponsora, Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej ? sponsora, Przedszkoli, które wzięły udział w konkursie, Kapel i Zespołów Ludowych, Wystawców, Pana Pawła Bursztyńskiego, Pani Eugenii Szymańskiej, Państwa Hanny i Romana Bryl z Gospodarstwa Agroturystycznego Ptasi Ogród, Pani Katarzyny Przybylskiej z Gospodarstwa Agroturystycznego Pod Lasem, Koła Gospodyń Wiejskich z Jadownik Rycerskich i Pani Krystyny Ługiewicz.

Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny V Pałucki Festyn Ludowy, który odbędzie się na obszarze LGD. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nie zakłóci Festynu ani mecz ani burza :)

DSC09220 DSC09281 DSC09282 DSC09284 DSC09330 DSC09339 DSC09352 DSC09370

 
Uwaga! Informacja w sprawie IV Pałuckiego Festynu Ludowego! PDF Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2016 09:27

Już jutro na płycie rynku w Żninie spotykamy się na IV Pałuckim Festynie Ludowym. Tego samego dnia nasi chłopcy grają o 15:00 ze Szwajcarią w 1/8 finału Euro 2016!!! W związku z tym występy przedszkolaków i kapel ludowych podczas festynu przesuwamy na godzinę 17:00!!! Koncert Trebunich-Tutków też będzie opóźniony. Stoiska wystawców będą bez zmian już rozstawione o godz. 15:00 także będzie można na rynku kibicować i odwiedzać pałuckich rękodzielników. Dla każdego coś przyjemnego!

 
Program IV Pałuckiego Festynu Ludowego PDF Drukuj Email

SCMF30-1160622115400 0001

 


Strona 1 z 3
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa