malastandardduza
Start
Podziękowania dla LGD Pałuki – Wspólna Sprawa za Pałuki Tour 2018r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 października 2018 13:54

27 września 2018r. w sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żninie odbyło się uroczyste podsumowanie III Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego PAŁUKI TOUR 2018.
Organizatorzy wydarzenia: Lokalna Organizacja Turystyczna „Pałuki”, Powiat Żniński, Klub Sportowy „Szosa Żnin” złożyli podziękowania dla wszystkich osób, które zaangażowały się w pomoc przy przeprowadzeniu „PAŁUKI TOUR 2018”.
Nie zabrakło również LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, która wsparła finansowo to niewątpliwie już kultowe wydarzenie, które co roku skupia ogromną liczbę uczestników, uczestników z całej Polski, których łączy pasja do „jazdy na dwóch kółkach”.
Na ręce Prezesa Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa przekazane zostały podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia w postaci Złotego Medalu III Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Pałuki Tour 2018r.

Jako LGD bardzo serdecznie dziękujemy za wyrazy uznania i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję wyścigu, już za rok!

600px

 
Odznaczenia dla Członków Zarządu i działaczy Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 października 2018 12:38

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał odznaczenia państwowe dla Członków Zarządu i działaczy Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.

Krzyże Zasługi, bo takie odznaczenia otrzymali członkowie LGD, to wyróżnienie dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, poprzez ofiarną działalność społeczną, publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Uhonorowani Członkowie:
Prezes LGD Pałuki Wspólna Sprawa – Pan Ryszard Ulatowski – Złoty Krzyż Zasługi,
Wiceprezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa – Pani Eliza Reszka – Brązowy Krzyż Zasługi,
Wiceprezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa – Pani Ilona Przychocka – Brązowy Krzyż Zasługi,
Członek Zarządu LGD – Pan Jacek Superczyński – Brązowy Krzyż Zasługi,
Członek Zarządu LGD – Pan Zenon Mikuła – Brązowy Krzyż Zasługi,
Przewodnicząca Rady LGD – Pani – Alina Borkowska – Brązowy Krzyż Zasługi,
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej LGD – Pani – Ela Horka – Brązowy Krzyż Zasługi.
Wręczenie odznaczeń odbędzie się w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.

 
Nagrody w konkursie fotograficznym „Na Pałukach łapię chwile i zatrzymuję czas w obiektywie” rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 października 2018 08:06

W piątek 28 września br. podczas wystawy fotograficznej  zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, rozdane zostały nagrody dla uczestników konkursu fotograficznego pt. „Na Pałukach łapię chwile i zatrzymuję czas w obiektywie”. Podczas wystawy omówione zostały prace konkursowe, których wpłynęło aż 50. W samym konkursie udział wzięło 14 uczestników, z czego dwóch uczestników odpadło podczas weryfikacji formalnej. Poziom prac był bardzo wysoki, czego się nie spodziewaliśmy, bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Fotografie oceniane były w 3 kategoriach: krajobraz, zabytki i zwierzęta. Na zwycięzców czekały nagrody finansowe w wysokości 400 zł dla każdej z kategorii. Nagrody wręczyli Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa Pan Ryszard Ulatowski, wraz z dyrektorem biura LGD, Panią Weroniką Pochylską.

Laureaci w poszczególnych kategoriach konkursowych:

  1. krajobraz: Aleksandra Marciniak
  2. zabytki: Dominika Petlic,
  3. zwierzęta: Dagmara Wachowiak.
Więcej…
 
Zapraszamy na doradztwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 września 2018 13:50

W związku z trwającym naborem wniosków: Przedsięwzięcie 2.1.1 Budowa i przebudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LSR, zgodne z zakresem tematycznym: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej, zapraszamy na indywidualne doradztwo do biura LGD Pałuki - Wspólna Sprawa.

 
Rajd Nordic Walking za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 września 2018 08:43

22.09.2018r. na terenie Gmin Barcin oraz Żnin odbył się Rajd Nordic Walking dla mieszkańców powiatu żnińskiego. To już 4 edycja rajdu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.
Rajd otworzyła Pani Anita Woźniak – pracownik biura LGD. Po solidnej rozgrzewce z instruktorem nordic walking Panią Agnieszką Mielecką (mistrzyni Świata i Europy w Nordic Walking) na boisku Zespołu Szkół w Barcinie, rozgrzani, zdecydowanym krokiem przy eskorcie policji i ratownika medycznego pani Kasi Daszkowskiej ruszyliśmy w 10km trasę.
W połowie marszu w miejscowości Wójcin zatrzymaliśmy się na przerwę kawową. Po przerwie odbył się szczegółowy instruktarz z prawidłowego chodu z kijkami pod okiem Pani Agnieszki. Ostatni odcinek rajdu pokonaliśmy bardzo szybkim tempem i weszliśmy na teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Magnolia” w Wolicach, gdzie na wszystkich uczestników czekało pałuckie jadło, zapewnione przez Pana Mariusza Słupeckiego. Po zakończeniu rajdu odjechaliśmy do swoich domów autokarem. Uczestnicy rajdu bardzo zadowoleni z pokonanych kilometrów i jak deklarowali: już gotowi żeby wziąć udział w kolejnej edycji.
LGD Pałuki – Wspólna Sprawa serdecznie dziękuje Prezesowi Zarządu Panu Andrzejowi Szczepańskiemu oraz Zarządowi Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Magnolia” w Wolicach za bezpłatne udostępnienie terenu.
Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół w Barcinie Pani Marzenie Wolskiej za udostępnienie terenu na potrzeby przeprowadzenia rozgrzewki.
Serdeczne podziękowania dla ratownika medycznego Pani Katarzyny Daszkowskiej za zabezpieczenie medyczne wydarzenia oraz panom policjantom z KPP w Żninie oraz Komendy w Barcinie za zapewnienie bezpieczeństwa podczas rajdu.

Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, przy współfinansowaniu Powiatu Żnińskiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział, do zobaczenia za rok na pałuckich ścieżkach nordic walking.

 MLW 9527 MLW 9546

MLW 9604 MLW 9635

 

 


Strona 8 z 129
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa