malastandardduza
Start
Projekt współpracy dla obszarów czterech LGD PDF Drukuj Email

W dniu 26 lutego 2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa czterech partnerów projektu współpracy z terenu województw wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego podpisało umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu współpracy. Projekt pn. „Sąsiedzi wokół Pałuk i Kujaw” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz na podstawie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wszystkich partnerów. Umowę o współpracy podpisały cztery Lokalne Grupy Działania: Czarnoziem na Soli z Inowrocławia, Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego z Mogilna, Dolina Wełny z Wągrowca oraz Pałuki – Wspólna Sprawa ze Żnina. Projekt zakłada utworzenie nowoczesnego portalu internetowego, wspólnego dla czterech obszarów LSR, służącego promocji usług turystycznych, walorów, zasobów regionalnych, przedsiębiorczości i wydarzeń bieżących na obszarze. Projekt zakłada przeprowadzenie wydarzeń promujących, wydanie przewodnika oraz materiałów promocyjnych. Efektem projektu współpracy będzie również certyfikacja produktów lokalnych. Realizacja została zaplanowana od 1.05.2018 do 31.05.2019r., a planowany budżet projektu to 404 tys. zł.

DSC01379net DSC01381net  DSC01386net

 
Mama może wszystko - 2! PDF Drukuj Email

20 lutego 2018r. w Żninie, w Hotelu Martina odbyło się spotkanie informacyjne dla osób wychowujących dzieci do lat 3, które nie pracują (są zarejestrowane lub nie w urzędzie pracy) bądź przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich bądź wychowawczych, a które w najbliższym czasie chcą powrócić do pracy. Organizatorem spotkania był Lokalny Punkt informacyjny Funduszy Europejskich w Inowrocławiu, który zaprosił w charakterze prelegentów podmioty i instytucje zajmujące się m.in. udzielaniem dotacji. W programie przedstawiono możliwości wsparcia RPO WK-P na lata 2014-2020 w powrocie na rynek pracy, ofertę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej- omówienie założeń projektu Dziecko pod opieką - to Twój czas na pracę!, propozycję Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa; założenia projektu "Od pomysłu do biznesu"; ofertę Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawiono źródła informacji o funduszach europejskich. Odbyły się także indywidualne konsultacje. LGD Pałuki Wspólna – Sprawa reprezentowała dyrektor biura Pani Weronika Pochylska.

Mama1 Mama2 Mama4

 
Zaproszenie na VI Pałucki Festyn Ludowy PDF Drukuj Email
piątek, 23 lutego 2018 14:22

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa już po raz VI organizuje Pałucki Festyn Ludowy.
W tym roku festyn odbywa się we współpracy z wójtem Gminy Gąsawa – Błażejem Łabędzkim. Festyn odbędzie się 02.06.2018r. w Gąsawie. Jak co roku podczas festynu zostanie przeprowadzony przegląd kapel ludowych/biesiadnych, konkurs muzyczny dla przedszkolaków. Nie zabraknie również pokazów ginących rzemiosł ( garncarz, kowal, haft ), kącika dla najmłodszych oraz dawki dobrej zabawy. Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom oraz turystom obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju folklor Pałuk. Podczas festynu będzie można zapoznać się z wytwórcami i producentami lokalnymi oraz ich wyrobami. Jak co roku chcemy przybliżyć do siebie starszych i młodszych mieszkańców poprzez wspólną zabawę „na pałucką nutę” i nie tylko. Festyn zakończy się występem zespołu „GooseBumps”, który wykonuje utwory bez instrumentów, a ich repertuar stanowią utwory Pop, Electronic, Hip-Hop, R&B. Zapraszamy mieszkańców, a w szczególności najmłodszych do uczestnictwa w festynie. Dla najmłodszych przewidzieliśmy liczne konkury z atrakcyjnymi nagrodami. Poniżej regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe.

Regulamin konkursu dla dzieci

Formularz Zgloszeniowy przedszkola

Regulamin przeglądu kapel i zespołów ludowych

Formularz zgłoszeniowy dla zespołów

Formularz zgłoszeniowy dla wystawców

 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

W związku z realizacją projektu „Pogodna Jesień Życia w powiecie żnińskim” 14.02.2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli urzędów oraz jednostek pomocy społecznej z terenu powiatu żnińskiego. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Kardasz z Fundacji Ekspert-Kujawy.
Projekt skierowany jest do 80 osób niesamodzielnych, nieaktywnych zawodowo, zamieszkujących powiat żniński, które ze względu na podeszły wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki. Celem projektu jest zwiększenie liczby miejsc świadczenia usług opiekuńczych poprzez utworzenie 16 nowych miejsc świadczenia niestacjonarnych usług opiekuńczych.
W ramach projektu można skorzystać z opieki świadczonej przez opiekunki w dni powszednie oraz w soboty, niedziele, święta i w porze nocnej. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

DSC01369net  DSC01368net  DSC01367net

 
Zaproszenie na Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków PDF Drukuj Email
wtorek, 13 lutego 2018 15:19

Walne

Materiały do pobrania:

Regulamin Rady

Lokalna Strategia Rozwoju

Sprawozdanie merytoryczne za rok 2017

Sprawozdanie finansowe za rok 2017

 


Strona 10 z 116
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa