malastandardduza
Start
Planowane nabory wniosków 2012 PDF Drukuj Email
piątek, 06 kwietnia 2012 11:23

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż w związku z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 marca 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania ?Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju? objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, obowiązującego od dnia 5 kwietnia 2012 r., niezbędne jest wprowadzenia zmian w lokalnych strategiach rozwoju w zakresie procedur oceny i wyboru operacji do finansowania ‚ (w tym także w dokumentach powiązanych z tym procesem).

W związku z tym, wszystkie nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania ?Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju?, do czasu uregulowania ww. kwestii nie mogą zostać uruchomione.

LGD Pałuki- Wspólna Sprawa planowała ogłosić nabór wniosków w czerwcu br. W związku z koniecznością kolejnej aktualizacji LSR termin też może się opóźnic. Prosimy jednak o wcześniejsze przygotowanie projektów aby nawet w okresie wakacyjnym mogły zostać złożone.‚

 
Podpisaliśmy umowę na dofinansowanie projektu ?Samochodem po pracę" PDF Drukuj Email

Informujemy, że 3 kwietnia br. Prezes LGD Ryszard Ulatowski podpisał umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu o dofinansowanie projektu ?Samochodem po pracę? w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Na realizację projektu otrzymaliśmy 42.032,00 zł. Realizacja projektu rozpocznie się od 16 kwietnia rekrutacją uczestników.

W ramach projektu sfinansujemy kurs prawa jazdy kat. B dla 11 kobiet i 7 mężczyzn nieaktywnych zawodowo.

Do udziału projekcie zapraszamy mieszkańców terenów wiejskich z gmin Barcin, Łabiszyn, Żnin ‚ spełniających warunki:

a) osoba nieaktywna zawodowo + korzystająca z pomocy opieki społecznej + samotnie wychowująca dzieci ? 3 punkty

b) osoba nieaktywna zawodowo + korzystająca z opieki społecznej lub samotnie wychowująca dziecko ? 2 punkty

c) osoba nieaktywna zawodowo ‚ ? 1 punkt

O zakwalifikowaniu się do projektu decydować będzie liczba punktów a w przypadku takiej samej liczby punktów kolejność zgłoszeń.

Wszelkich‚ informacji udziela Dyrektor biura LGD Weronika Pochylska, telefonicznie pod numerem 609‚ 996 155 lub w biurze LGD Pałuki ? Wspólna Sprawa, ul. Gnieźnieńska 7, 88 ? 400 Żnin, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 52 30 20‚ 747.

Ankiety rekrutacyjne i regulamin będą do pobrania na stronie internetowej LGD oraz w biurze LGD od 12 kwietnia br. Składać ankiety będzie można do dnia 24 kwietnia w biurze LGD.

 
Realizacja Małych Projektów i Wniosek o płatność PDF Drukuj Email

Poniżej zamieszczamy dokumenty niezbedne do złozenia wniosku o płatnosć dla działania Małe Projekty. Zapraszamy wszystkich beneficjentów do skonsultowania wniosku przed jego złożeniem w Urzędzie Marszałkowskim w biurze LGD. Zapraszamy też do konsultacji jak prawidłowo zreazlizować projekt. 

Konsultacje mozna odbyć w biurze LGD codziennie w godz. 8.00 - 15.00

druki do pobrania (w archiwum zip)

 
Zamiana rozporządzenia dot. Małych projektów PDF Drukuj Email

Informujemy, że w dniu 22 marca br. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 marca 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania ?Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju? objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. W wyniku nowelizacji wprowadzono między innymi wyższy poziom dofinansowania w Małych projektach ? do 80% kosztów kwalifikowanych.

Więcej Informacji:

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/302

Poprawiony: piątek, 30 marca 2012 07:01
 
Dyżur doradcy EFS PDF Drukuj Email

W czwartek 5 kwietnia 2012r. w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie od godz. 12.00 do 13.00 , odbędzie się dyżur doradcy z Regionalnego ośrodka EFS w Bydgoszczy.  Na spotkaniu informacyjnym będzie można dowiedzieć się o wsparciu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jakie mogą uzyskać obszary wiejskie w naszym województwie oraz możliwości pozyskania środków unijnych na tworzenie i wsparcie istniejących przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego.

Spotkanie przede wszystkim będzie dotyczyło konkursów z Poddziałania 9.1.1 PO KL "Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej? Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W programie m.in. omówienie kryteriów dostępu planowanych konkursów, zasady przygotowania wniosku o dofinansowanie, najważniejsze kwestie związane z realizacją projektu.

Do udziału w spotkaniu serdecznie zapraszamy przedstawicieli podmiotów (przedszkola, gminy, stowarzyszenia, itp.) zainteresowanych możliwością pozyskania środków finansowych na rozwój edukacji przedszkolnej.

Wszystkich chętnych prosimy o telefoniczne zgłoszenia w biurze Lokalnej Grupy działania Pałuki ? Wspólna Sprawa, tel. 52 30 20 747.

 


Strona 116 z 121
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa