malastandardduza
Start
Informacje dla wnioskodawców PDF Drukuj Email

Szanowni Wnioskodawcy,
Zgodnie z ogłoszeniami o naborach wniosków, które znajdują się w zakładce "NABORY WNIOSKÓW", wszystkie dokumenty dotyczące naboru, w tym: Wzory formularzy wniosków o udzielenie wsparcia, biznesplany, instrukcje wypełniania, formularze umów o udzielenie wsparcia oraz tabele pomocnicze znajdują się do pobrania na stronie internetowej:
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Natomiast wszystkie pozostałe dokumenty w tym: Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 (LSR), kryteria wyboru operacji, wymagane dokumenty, potwierdzające spełnienie warunków udzielenia wsparcia, oświadczenia wnioskodawców, uzasadnienia do kryteriów wyboru, planowane do osiągnięcia wskaźniki oraz wzory protestów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce RLKS 2014-2020 oraz pod aktualnymi ogłoszeniami o naborze wniosków.

 
Zapraszamy na warsztaty wielkanocne PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza dzieci na bezpłatne WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB WIELKANOCNYCH, które odbędą się 20 marca 2018r. w godz. 16:00– 18:00 w siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie. W programie tworzenie ozdób wielkanocnych, stroików, pisanek pod okiem instruktora. Wykonane ozdoby dzieci zabierają ze sobą. Zapewniamy materiały i dobrą atmosferę. Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie, telefonicznie pod numerem tel. 609-996-155 oraz mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.

Plakat StronaLGD

 
Uwaga przedsiębiorcy, zapraszamy na spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

LGD Pałuki – Wspólna Sprawa oraz „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców zapraszają mikro, małych i średnich przedsiębiorców na spotkanie informacyjne na temat Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”, które odbędzie w dniu 22 marca 2018r. o godz. 9:30 w siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Istotą projektu jest wprowadzenie „Vouchera badawczego” jako rodzaju dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, umożliwiających zakup usług badawczo-rozwojowych przeprowadzanych na indywidualne zamówienie przedsiębiorców przez jednostki naukowe. Efektem wsparcia przedsiębiorstwa ma być wprowadzenie w nim innowacji gospodarczych, a dzięki temu poprawa pozycji konkurencyjnej i rozwój gospodarczy lokalnej firmy. Vouchery badawcze będą przyznawane w kwocie do 80.000 zł na zakup prac badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Szczegółowe zasady przyznawania dotacji zostaną przedstawione na spotkaniu informacyjnym. Firmy zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszę o zgłaszanie udziału drogą mailową lub telefoniczną pod numerem telefonu 609-996-155 do dnia 19.03.2018r.

Program

 
Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków zatwierdziło sprawozdania PDF Drukuj Email

W dniu 28.02.2018r. w siedzibie LGD odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa, na którym zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne i finansowe LGD Pałuki - Wspólna Sprawa za rok 2017 oraz sprawozdania Rady LGD i Komisji Rewizyjnej. WZC udzieliło absolutorium dla Zarządu LGD za rok 2017r. Ponadto WZC przyjęło proponowane zmiany w Lokalnej Strategii Rozwoju.Omówiono również bieżące sprawy stowarzyszenia oraz plany na rok 2018r.

walne28luty1  walne28.02.4   walne28luty2

 
Projekt współpracy dla obszarów czterech LGD PDF Drukuj Email

W dniu 26 lutego 2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa czterech partnerów projektu współpracy z terenu województw wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego podpisało umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu współpracy. Projekt pn. „Sąsiedzi wokół Pałuk i Kujaw” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz na podstawie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wszystkich partnerów. Umowę o współpracy podpisały cztery Lokalne Grupy Działania: Czarnoziem na Soli z Inowrocławia, Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego z Mogilna, Dolina Wełny z Wągrowca oraz Pałuki – Wspólna Sprawa ze Żnina. Projekt zakłada utworzenie nowoczesnego portalu internetowego, wspólnego dla czterech obszarów LSR, służącego promocji usług turystycznych, walorów, zasobów regionalnych, przedsiębiorczości i wydarzeń bieżących na obszarze. Projekt zakłada przeprowadzenie wydarzeń promujących, wydanie przewodnika oraz materiałów promocyjnych. Efektem projektu współpracy będzie również certyfikacja produktów lokalnych. Realizacja została zaplanowana od 1.05.2018 do 31.05.2019r., a planowany budżet projektu to 404 tys. zł.

DSC01379net DSC01381net  DSC01386net

 


Strona 9 z 116
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa