malastandardduza
Start
Cykl koncertów muzycznych z LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 30 października 2018 13:08

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD”.

Koncert duetu smyczkowego Queens of Violin odbędzie się 10 listopada 2018r. (sobota) o godz. 16.00 w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa.

Queens of Violin tworzą Pani Anita Tubaja – Sobków oraz Pani Karolina Wróbel - Krysztoforska. Są to absolwentki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Na stałe współpracują z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, grając na skrzypcach klasycznych.
Zainspirowane twórczością Vanessy Mae, założyły w 2007 roku duet Queens of Violin. Od tego czasu gra na skrzypcach elektrycznych stała się ich pasją.
Dzięki możliwościom wykorzystania zarówno instrumentów elektrycznych, jak i klasycznych dysponują niezwykle bogatym repertuarem muzycznym.
Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce jak i zagranicą. Dysponują dużym doświadczeniem, które w połączeniu z profesjonalizmem, gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a bilety dostępne są w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Żnin.

Serdecznie zapraszamy.

Plakat net800px

 
Za nami koncert fortepianowy Damiana Leśniewskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 października 2018 22:44

W miniony piątek tj. 26 października 2018r. w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD” odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu niezwykle uzdolnionego 10-latka ze Żnina – Damiana Leśniewskiego. Sala Żnińskiego Domu Kultury mieszcząca ponad 300 osób pękała w szwach.

Wszystkich przybyłych gości na spektakl młodego artysty przywitał Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa Pan Ryszard Ulatowski, całość wydarzenia poprowadził dumny tata Damiana, Pan Tomasz Leśniewski.

Zgromadzeni słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem talentu i kunsztu gry młodego wykonawcy, wsłuchani w wykonywane utwory nie skąpili artyście gromkich braw.

Organizatorem koncertu Damiana Leśniewskiego była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Żnin.

Damianowi gratulujemy ogromnego talentu, dziękujemy za wspaniały koncert i z napięciem będziemy oczekiwać jego kolejnego występu.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć (więcej zdjęć na Facebook LGD) i na kolejny koncert - występ Duetu Smyczkowego Queens of Violin, który odbędzie się 10 listopada 2018r. (sobota) w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa (szczegóły niebawem).

5 net

Więcej…
 
Zawiadomienie o wynikach wyboru i oceny operacji Rady LGD - konkurs nr 3/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 października 2018 12:41

W wyniku przeprowadzonej procedury wyboru i oceny operacji złożonych w biurze LGD w odpowiedzi na konkurs nr 1/2018 na działanie w zakresie: Rozwoju działalności gospodarczej na obszarze LRS, Rada LGD Pałuki - Wspólna Sprawa podjęła decyzję o rozdysponowaniu środków z naboru w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Lista operacji zgodnych z LSR

Lista operacji wybranych

Protokół z posiedzenia Rady LGD

Wzór protestu

 
Uwaga zbiórka! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 października 2018 11:53

Zbiórka powyborczych banerów!

Drodzy kandydaci do Rady Miejskiej, Rady Powiatu, Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz kandydaci na Burmistrzów i Wójtów, włączcie się w naszą zbiórkę – zbiórkę banerów powyborczych – przekażcie nam swoje materiały, a my wykorzystamy je dalej.

Szanowni Państwo, jeżeli nie wiecie gdzie składować lub co zrobić z banerami - my  wiemy i pomożemy je dobrze wykorzystać!

Działania:

  1. Dzięki tym banerom powstanie „Labirynt Obywatelski”, który przy okazji organizowanych przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa imprez posłuży do  edukacji i promocji postaw społecznych.
  2. Wspomożemy lokalne Warsztaty Terapii Zajęciowej – z banerów uszyte zostaną torby, promujące środki ze sprzedaży zasilą konta Warsztatów.
  3. Wspomożemy schroniska i pomożemy zwierzakom przetrwać zimę!

Przekazane banery powinny być przede wszystkim całe, niezniszczone, zrolowane i zabezpieczone przed rozwinięciem, gotowe do transportu.

Banery przyjmujemy do dnia 9 listopada 2018r. w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w Żninie, Plac Działowy 6, tel: 609-996-155

 
Cykl koncertów muzycznych z LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 19 października 2018 09:52

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na koncert fortepianowy Damiana Leśniewskiego, który odbędzie się 26 października 2018r. (piątek) o godz. 18.00 w Sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury.

Damian Leśniewski to młody utalentowany muzyk ze Żnina, który swój talent odziedziczył po pradziadku, dziadku i tacie. Muzyka wypełnia jego życie już od najmłodszych lat, mimo że sam ma ich 10. Na swoim koncie posiada "kilka" sukcesów muzycznych, mimo to jest bardzo skromnym chłopcem, a jak twierdzi jego tata – „lubi czasem popsocić”.
Do osiągnięć Damiana należą:
- wyróżnienie podczas Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią,
- laureat  Drugiego Ogólnopolskie Festiwalu Pianistycznego „Alla Polacca” w Warszawie,
- trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. B. Bartoka w Warszawie,
- po raz kolejny wyróżnienie podczas Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza w Nakle nad Notecią,
-  3 miejsce na międzynarodowym konkursie pianistycznym w Koszalinie. "Zgarnął" również dwie nagrody specjalne za najlepsze wykonanie utworu barokowego oraz za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego A. Cwojdzińskiego,
- wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Turznie,
- wyróżnienie za wykonanie własnej kompozycji Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Turznie,
- I miejsce w IV międzynarodowym konkursie pianistycznym w Augustowie,
- I miejsce w międzynarodowym konkursie w Nałęczowie,
- nagroda Grand Prix dyrektora ośrodka Chopinowskiego w Szafarni podczas konkursu pianistycznego w Obrowie.

Nasz fortepianowy Pałucki mistrz jest bardzo wysoko oceniany przez kolegów po fachu za profesjonalne podejście, warsztat muzyczny oraz dojrzałość i niesamowitą muzyczną wrażliwość.
Damian Leśniewski uczestniczył w castingu do programu Mam Talent, który odbył się w Gdańsku w Teatrze Wybrzeże. Młody muzyk otrzymał owacje na stojąco, jurorzy byli 3 razy na TAK.
Koncert Damiana Leśniewskiego odbędzie się w ramach „Koncertów muzycznych z LGD” i jest współfinansowany ze środków Gminy Żnin.

Damian oprócz gry na fortepianie, bardzo interesuje się sportem. Uwielbia grać w piłkę nożną. Uczęszcza na zajęcia do klubu Jeziorak w Żnine. Kolejną jego pasją, są książki, które pochłania „garściami”

Wstęp na koncert jest darmowy, a bilety wstępu dostępne są w sekretariacie Żnińskiego Domu Kultury, ul. Pocztowa 15, oraz w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin.

Serdecznie zapraszamy

Plakat1 net800px

 


Strona 10 z 133
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa