malastandardduza
Start
Warsztaty wielkanocne w LGD PDF Drukuj Email

W dniach 20-21 marca 2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa odbyły się WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB WIELKANOCNYCH dla dzieci z obszaru LSR. Podczas dwudniowej edycji warsztatów wzięło w nich udział blisko 40 młodych uczestników. Pod okiem instruktora Pani Agnieszki Marek dzieci tworzyły wielkanocne barany, pisanki, koszyczki, kwiaty, a także stroiki z witek brzozowych. Wykonane ozdoby zabrały do swoich domów. Otrzymały również słodkie niespodzianki od organizatora warszatów. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na warsztaty ludowe, które odbędą się podczas VI Pałuckiego Festynu Ludowego 2.06 b.r. w Gąsawie.

wielkanoc1 wielkanoc2  wielkanoc3

 
Maturzysto spełnij marzenia z LGD PDF Drukuj Email

Z okazji obchodów Jubileuszu 10-lecia LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w roku bieżącym, podjęliśmy inicjatywę przeprowadzenia w szkołach średnich zajęć przybliżających tematykę i profil działalności LGD tegorocznym maturzystom. Być może są wśród nich przyszli wnioskodawcy LGD. To także okazja, aby młodzi ludzie dowiedzieli się jakie możliwości płyną z pozyskiwania środków unijnych. Pierwsze zajęcia z maturzystami odbyły się 19.03.2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie, a poprowadziła je dyrektor biura LGD Pani Weronika Pochylska.

lo1 lo2 lo3

 
Aktywizacja mieszkańców – lekcje z budowy latawców z LGD PDF Drukuj Email

dragon 1717502 6401 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa wystąpiła z inicjatywą do szkół podstawowych z terenu powiatu żnińskiego zorganizowania bezpłatnych zajęć z budowy latawców w ramach godzin wychowawczych lub zajęć technicznych. Lekcje będą prowadzone przez Pana Przemysława Łaseckiego - Prezesa Polskiej Organizacji Latawców. Zgłoszenia od szkół przyjmujemy telefonicznie do dnia 30.03.2018r. Pierwsze zajęcia odbędą się w szkołach w Gąsawie i Sarbinowie Drugim.

 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza mieszkańców Pałuk do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie kulinarnym. Celem konkursu jest stworzenie ”Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych”. Liczymy, że potrawy z Pałuk znajdą się również na kartach tworzonej książki kulinarnej. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na portalu www.mojawies.pl Zgłoszenie należy przesłać na adres milowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 kwietnia 2018r. Każde zgłoszenie powinno zawierać: nazwę lokalnego dania oraz przepis na przygotowanie, opis historii dania i jego związku z regionem, piękne i estetyczne zdjęcie potrawy. Uwieńczeniem konkursu będzie uroczysta Gala Finałowa, do której zakwalifikują się autorzy 16 najlepszych potraw. Wszystkie zgłoszenia, wyłonione przez jury, zostaną opublikowane w „Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych.”

 
Uwaga konsultacje zmian w LSR PDF Drukuj Email

konsultacje lsr plakatnet

 


Strona 10 z 119
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa