malastandardduza
Start Aktualności
Nabór uczestników do projektu grantowego „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 grudnia 2018 09:33

Logotyp EFS czarny

Ogłaszamy nabór dla uczniów – uczestników zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu „Klub Młodzieżowy: Warcaby i szachy - nauka i zabawa” realizowanego przez Żniński Klub Morsa, ul. Szkolna 35, 88-400 Żnin w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działania 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest w okresie: od: 01.01.2019 r. do: 30.06.2019 r.

Miejsce realizacji: Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 , 88-400 Żnin.

Wartość projektu: 46768,80 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 44368,80 zł

Celem głównym projektu jest rozwijanie umiejętności uczenia się gry w warcaby i szachy przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym, prowadzenie zajęć i treningów w oparciu o alternatywne metody spędzania wolnego czasu, alternatywną integrację dzieci i młodzieży podczas zajęć o charakterze wychowawczym i profilaktycznym, wsparcie procesu edukacyjnego poprzez pomoc w nauce i kształtowanie logicznego myślenia, pomoc w odkrywaniu potencjału intelektualnego, rozwój zdolności interpersonalnych, zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego oraz rozwój talentów i zainteresowań, wzmacnianie procesu integracji ze społeczeństwem, wzmacnianie poznawania własnej wartości, kształtowanie umiejętności interpersonalnych poprzez uczestnictwo w turniejach warcabowych i szachowych oraz uczenie się właściwych form kontaktów społecznych i integracji społecznej.

Rekrutacja uczestników odbywa się w terminie od 18 grudnia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. poprzez złożenie formularza rekrutacyjnego i oświadczenia uczestnika projektu u koordynatora projektu w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, w biurze projektu (Siedziba Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego, ul. Plac Wolności 2/5 w Żninie) lub w biurze Żnińskiego Klubu Morsa (ul. Szkolna 35 w Żninie).

Załączniki:
REGULAMIN REKRUTACJI
FORMULARZ REKRUTACYJNY UCZESTNIKA PROJEKTU

Zapraszamy

 
Warsztaty świąteczne w LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 grudnia 2018 18:18

W dniach 17 oraz 18 grudnia 2018r. "Warsztaty wyrobu ozdób choinkowych" w LGD Pałuki - Wspólna Sprawa przeniosły nas w magiczny, świąteczny czas. Dzieci w skupieniu wykonywały ozdoby pod czujnym okiem Pani Weroniki Pochylskiej - dyrektor biura LGD oraz przybyłych wraz z nimi rodziców. Nie zabrakło uśmiechu, poczęstunku oraz wspólnego śpiewania kolęd. Wszystkie powstałe ozdoby, dzieci zabrały do swoich domów, gdzie jak deklarowali rodzice czekają już na nie odpowiednie miejsca. 

Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i do zobaczenia już wkrótce!

MLW 9692
MLW 9696
MLW 9811
MLW 9784
Po więcej zdjęć zapraszamy na profil LGD na Facebook.

 
Za nami warsztaty fotografii mobilnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 15:28

W piątek 14 grudnia w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa odbyły się warsztaty fotografii mobilnej. Uczestnicy spotkania zgłębili wiedzę dotyczącą:
- wyboru odpowiedniego smartfona do zdjęć,
- dowiedzieli się jak wykonywać zdjęcia telefonem (zasady kompozycji, kadrowania),
- wykonywania idealnego selfie,
- wyboru odpowiedniego akcesorium do smartfona,
- z jakich aplikacji warto korzystać podczas fotografowania etc.
Nie zabrakło pytań i rozmów o fotografii, mimo późnej pory humor nie opuszczał nikogo na sali i taki był też cel, bo fotografia to przecież zabawa – zabawa światłem.
Podsumowując: bez względu na to, czy jesteś na spacerze, wakacjach, czy koncercie - traktuj aparat w smartfonie tak samo, jak profesjonalną lustrzankę. Przy takim podejściu urządzenie w zupełności wystarczy do rozwijania pasji fotografowania. 

Życzymy wszystkim samych udanych kadrów i dużo światełka.

 1 2

Poprawiony: poniedziałek, 17 grudnia 2018 15:39
 
FIO i inne dotacje z NIW - Spotkanie informacyjne w Tucholi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 14:20

Starosta Tucholski wraz z Narodowym Instytutem Wolności zaprasza organizacje pozarządowe na spotkanie informacyjne dotyczące założeń i zasad uczestnictwa w konkursie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 roku oraz założeń Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO. Spotkanie poprowadzi Stefan Kołucki – Kierownik Biura Programu FIO w Narodowym Instytucie Wolności .

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 grudnia 2018r. (środa) w Tucholi o godz. 13.00 w Książnicy Tucholskiej (ul. Pocztowa 7b)

 Udział w spotkaniu jest otwarty. Prosimy o przesłanie zgłoszenia udziału w spotkaniu.

ZGŁOSZENIE: TUTAJ

Więcej informacji: Wydział Rozwoju Lokalnego i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Tucholi, Tel. 52 5590739, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy

 
Pierwsze umowy z Grantobiorcami podpisane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 grudnia 2018 14:27

W dniu 12 grudnia 2018r. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa podpisaliśmy 6 Umów o powierzenie grantu w zakresie: Działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym na łączną kwotę grantów 235.575,57 zł w ramach realizowanego przez LGD Projektu Grantowego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11 Wzrost aktywizacji społeczno – zawodowej mieszkańców objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju, Działanie 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Projekty dotyczą działań na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym takich jak:
- kluby młodzieżowe (w tym z programem rówieśniczym obejmujące m.in. rówieśnicze doradztwo, edukacje, liderowanie, coaching rówieśniczy),
- inne z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym.

 Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w kolejnych naborach.

MLW 2454

MLW 2458
Więcej zdjęć na profilu LGD na Facebook.

 


Strona 4 z 133
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa