malastandardduza
Start Aktualności
Zapraszamy na warsztaty wielkanocne PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza dzieci na bezpłatne WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB WIELKANOCNYCH, które odbędą się 20 marca 2018r. w godz. 16:00– 18:00 w siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie. W programie tworzenie ozdób wielkanocnych, stroików, pisanek pod okiem instruktora. Wykonane ozdoby dzieci zabierają ze sobą. Zapewniamy materiały i dobrą atmosferę. Zgłoszenia przyjmujemy w Biurze LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie, telefonicznie pod numerem tel. 609-996-155 oraz mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.

Plakat StronaLGD

 
Uwaga przedsiębiorcy, zapraszamy na spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

LGD Pałuki – Wspólna Sprawa oraz „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców zapraszają mikro, małych i średnich przedsiębiorców na spotkanie informacyjne na temat Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”, które odbędzie w dniu 22 marca 2018r. o godz. 9:30 w siedzibie LGD przy Placu Działowym 6 w Żninie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Istotą projektu jest wprowadzenie „Vouchera badawczego” jako rodzaju dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, umożliwiających zakup usług badawczo-rozwojowych przeprowadzanych na indywidualne zamówienie przedsiębiorców przez jednostki naukowe. Efektem wsparcia przedsiębiorstwa ma być wprowadzenie w nim innowacji gospodarczych, a dzięki temu poprawa pozycji konkurencyjnej i rozwój gospodarczy lokalnej firmy. Vouchery badawcze będą przyznawane w kwocie do 80.000 zł na zakup prac badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Szczegółowe zasady przyznawania dotacji zostaną przedstawione na spotkaniu informacyjnym. Firmy zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszę o zgłaszanie udziału drogą mailową lub telefoniczną pod numerem telefonu 609-996-155 do dnia 19.03.2018r.

Program

 
Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków zatwierdziło sprawozdania PDF Drukuj Email

W dniu 28.02.2018r. w siedzibie LGD odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa, na którym zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne i finansowe LGD Pałuki - Wspólna Sprawa za rok 2017 oraz sprawozdania Rady LGD i Komisji Rewizyjnej. WZC udzieliło absolutorium dla Zarządu LGD za rok 2017r. Ponadto WZC przyjęło proponowane zmiany w Lokalnej Strategii Rozwoju.Omówiono również bieżące sprawy stowarzyszenia oraz plany na rok 2018r.

walne28luty1  walne28.02.4   walne28luty2

 
Projekt współpracy dla obszarów czterech LGD PDF Drukuj Email

W dniu 26 lutego 2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa czterech partnerów projektu współpracy z terenu województw wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego podpisało umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu współpracy. Projekt pn. „Sąsiedzi wokół Pałuk i Kujaw” w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz na podstawie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wszystkich partnerów. Umowę o współpracy podpisały cztery Lokalne Grupy Działania: Czarnoziem na Soli z Inowrocławia, Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego z Mogilna, Dolina Wełny z Wągrowca oraz Pałuki – Wspólna Sprawa ze Żnina. Projekt zakłada utworzenie nowoczesnego portalu internetowego, wspólnego dla czterech obszarów LSR, służącego promocji usług turystycznych, walorów, zasobów regionalnych, przedsiębiorczości i wydarzeń bieżących na obszarze. Projekt zakłada przeprowadzenie wydarzeń promujących, wydanie przewodnika oraz materiałów promocyjnych. Efektem projektu współpracy będzie również certyfikacja produktów lokalnych. Realizacja została zaplanowana od 1.05.2018 do 31.05.2019r., a planowany budżet projektu to 404 tys. zł.

DSC01379net DSC01381net  DSC01386net

 
Mama może wszystko - 2! PDF Drukuj Email

20 lutego 2018r. w Żninie, w Hotelu Martina odbyło się spotkanie informacyjne dla osób wychowujących dzieci do lat 3, które nie pracują (są zarejestrowane lub nie w urzędzie pracy) bądź przebywają na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich bądź wychowawczych, a które w najbliższym czasie chcą powrócić do pracy. Organizatorem spotkania był Lokalny Punkt informacyjny Funduszy Europejskich w Inowrocławiu, który zaprosił w charakterze prelegentów podmioty i instytucje zajmujące się m.in. udzielaniem dotacji. W programie przedstawiono możliwości wsparcia RPO WK-P na lata 2014-2020 w powrocie na rynek pracy, ofertę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej- omówienie założeń projektu Dziecko pod opieką - to Twój czas na pracę!, propozycję Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa; założenia projektu "Od pomysłu do biznesu"; ofertę Powiatowego Urzędu Pracy. Przedstawiono źródła informacji o funduszach europejskich. Odbyły się także indywidualne konsultacje. LGD Pałuki Wspólna – Sprawa reprezentowała dyrektor biura Pani Weronika Pochylska.

Mama1 Mama2 Mama4

 


Strona 9 z 116
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa