22.09.2018r. na terenie Gmin Barcin oraz Żnin odbył się Rajd Nordic Walking dla mieszkańców powiatu żnińskiego. To już 4 edycja rajdu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.
Rajd otworzyła Pani Anita Woźniak – pracownik biura LGD. Po solidnej rozgrzewce z instruktorem nordic walking Panią Agnieszką Mielecką (mistrzyni Świata i Europy w Nordic Walking) na boisku Zespołu Szkół w Barcinie, rozgrzani, zdecydowanym krokiem przy eskorcie policji i ratownika medycznego pani Kasi Daszkowskiej ruszyliśmy w 10km trasę.
W połowie marszu w miejscowości Wójcin zatrzymaliśmy się na przerwę kawową. Po przerwie odbył się szczegółowy instruktarz z prawidłowego chodu z kijkami pod okiem Pani Agnieszki. Ostatni odcinek rajdu pokonaliśmy bardzo szybkim tempem i weszliśmy na teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Magnolia” w Wolicach, gdzie na wszystkich uczestników czekało pałuckie jadło, zapewnione przez Pana Mariusza Słupeckiego. Po zakończeniu rajdu odjechaliśmy do swoich domów autokarem. Uczestnicy rajdu bardzo zadowoleni z pokonanych kilometrów i jak deklarowali: już gotowi żeby wziąć udział w kolejnej edycji.
LGD Pałuki – Wspólna Sprawa serdecznie dziękuje Prezesowi Zarządu Panu Andrzejowi Szczepańskiemu oraz Zarządowi Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Magnolia” w Wolicach za bezpłatne udostępnienie terenu.
Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół w Barcinie Pani Marzenie Wolskiej za udostępnienie terenu na potrzeby przeprowadzenia rozgrzewki.
Serdeczne podziękowania dla ratownika medycznego Pani Katarzyny Daszkowskiej za zabezpieczenie medyczne wydarzenia oraz panom policjantom z KPP w Żninie oraz Komendy w Barcinie za zapewnienie bezpieczeństwa podczas rajdu.

Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, przy współfinansowaniu Powiatu Żnińskiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział, do zobaczenia za rok na pałuckich ścieżkach nordic walking.