Żniński Klub Morsa realizuje projekt pt. Klub Młodzieżowy „Warcaby i szachy – nauka i zabawa”.

Zajęcia odbywają się od stycznia do czerwca br. Dzięki dofinansowaniu Lokalnej Grupy Działania „Pałuki – Wspólna Sprawa” co piątek młodzież bierze udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego. W zajęciach uczestniczą trzy dziewczynki i pięciu chłopców. Na zajęcia uczęszczały też osoby z otoczenia młodzieży. Celem zajęć była nauka gry w szachy i warcaby, ale także m.in. rozwój społeczny, emocjonalny i integracja. Zajęcia prowadzą: Pani Anna Kurek, Pan Tomasz Wierski oraz Pan Tomasz Jaworski, a koordynatorem projektu jest Pani Grażyna Ślęzak.

W kwietniu uczestnicy, oprócz regularnych zajęć, pojechali na wycieczkę do Golubia-Dobrzynia i Chełmna. Ponadto w maju udali się na dwudniową wycieczkę Torunia i Ciechocinka.

W ramach projektu dla uczestników zostały zakupione dresy z nazwą Klubu Młodzieżowego oraz logo LGD i UE.

Uczestnicy Klubu odnieśli także sukcesy na polu gry w warcaby – I miejsce indywidualnie podczas V Żnińskiej Wiosny Warcabowej oraz III miejsce drużynowo podczas turnieju warcabowego w Toruniu.

Niestety z końcem czerwca Klub Młodzieżowy kończy swoją działalność w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego, ale na pewno uczestnicy nie kończą gry w szachy i warcaby oraz zawartych w trakcie trwania projektu przyjaźni.