Największa kolarska impreza na Pałukach już za nami.

1 września 2019r. po pałuckich drogach przejechało ponad 800 zawodników kolarskich zmagań.
Ogólnopolski Wyścig Kolarski Enea Pałuki Tour to już czwarta edycja wydarzenia, którego celem głównym jest popularyzacja kolarstwa, a także propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia.

Było gorąco, zarówno w rywalizacji jak i na drogach. Temperatura sięgała 35 stopni w cieniu, dlatego w tym miejscu należą się szczególne wyrazy uznania dla wszystkich zawodników, którzy walczyli w tych niezbyt sprzyjających warunkach o każdy kilometr trasy – brawo!

W ramach ENEA PAŁUKI TOUR odbyły się wyścigi dla dzieci i młodzieży miniPAŁUKI TOUR, rodzinny rajd rowerowy KIDS TOUR oraz wyścig główny, w którym w szranki stanęli zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, a także nieco młodsi i mniej doświadczeni fani dwóch kółek.

Co roku jako Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa wspieramy tą fantastyczną inicjatywę, dokładając cegiełkę do budżetu, fundując nagrody dla uczestników. To naprawę niesamowita, KOLARSKA impreza w naszym regionie. Było sportowo, rodzinnie, a przede wszystkim rowerowo.

Do zobaczenia za rok!

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.