Kilka godzin temu na terenie Gminy Janowiec Wielkopolski zakończył się Rajd Nordic Walking dla mieszkańców Powiatu Żnińskiego. Była to już 5 edycja rajdu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.

Rajd otworzyła Pani Eliza Reszka – Wiceprezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, witając wszystkich uczestników. Po solidnej rozgrzewce przygotowanej przez mistrzynię Europy – Panią Agnieszkę Mielecką, zdecydowanym krokiem wyruszyliśmy na 10km trasę rajdu. Po przejściu kilkuset metrów zastał nas deszcz, który nie odpuścił nam już do samego końca. Mimo niepogody humory nie opuściły uczestników i z uśmiechem na ustach powędrowaliśmy do punktu pierwszej przerwy, podczas której odbył się poczęstunek kawowy połączony ze słodkościami.
Po przerwie ruszyliśmy w dalszą część trasy. Podczas marszu odbyło się jeszcze kilka instruktaży dotyczących prawidłowego marszu z kijkami. Nie brakło żartów, rozmów i integracji. Droga, którą przemierzaliśmy biegła pośród pól, łąk i lasów, jednym słowem było bardzo malowniczo!
Ostatni odcinek rajdu przemierzyliśmy w ekspresowym tempie, dochodząc do terenu należącego do Koła Łowieckiego nr.123 ROGACZ. W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować Pani Joannie Zacharko za możliwość skorzystania z przystani, w której zjedliśmy przepyszny obiad przygotowany przez Panią Krystynę Wiśniewską. Po zakończonym posiłku udaliśmy się w kierunku Stadionu w Janowcu Wielkopolskim, gdzie czekał na wszystkich uczestników autokar, którym odjechaliśmy do swoich domów.
Nad bezpieczeństwem całego wydarzenia czuwała Pani Katarzyna Daszkowska – ratownik medyczny za co serdecznie dziękujemy.

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa bardzo pragnie podziękować całej 70 osobowej grupie uczestników za udział, wytrwałość i dobrą zabawę – jesteście niesamowici!

Organizatorem wydarzenia była LGD Pałuki – Wspólna Sprawa przy współfinansowaniu Powiatu Żnińskiego.

Raz jeszcze dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok na pałuckich ścieżkach nordic walking.

„Nie miejsca a ludzie tworzą klimat” – zapraszamy do galerii zdjęć – więcej na Facebook LGD.