W ubiegły piątek – trzynastego, w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury odbył się koncert niezwykle zdolnego pianisty Cezarego Dobaczewskiego.

Wydarzenie rozpoczął Pan Ryszard Ulatowski Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa witając wszystkich przybyłych gości. Całość poprowadziła Pani Julia Przybylska, opowiadając o samym artyście, prezentując twórczość i historię młodego kompozytora.

Twórczość żnińskiego artysty inspirowana jest przede wszystkim jazzem, bluesem, muzyką klasyczną i rozrywkową, co w połączeniu zabiera słuchaczy w magiczną muzyczną podróż do świata przepełnionego emocjami.
Podczas koncertu usłyszeliśmy autorskie utwory, które zostały zaprezentowane po raz pierwszy. Sam Cezary przyznał, że nazwy prezentowanych dzieł powstały na dzień przed koncertem.
Zgromadzeni słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem talentu i kunsztu gry młodego artysty, wsłuchani w wykonywane utwory nie szczędzili gromkich braw.
Cezaremu gratulujemy ogromnego talentu, dziękujemy za wspaniały koncert i z napięciem będziemy oczekiwać na kolejne jego występy.

Tymczasem zapraszamy do galerii (więcej zdjęć na Facebooku LGD).