26 września 2021r. na rynku w Rogowie odbył się festyn rodzinny. Wydarzenie składało się z dwóch części:

  1. Pałucki Panel Czasu
  2. Piknik z LGD Pałuki

i było współfinansowane ze środków Fundacji PZU oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Wszystkich przybyłych na piknik przywitał Pan Tomasz Michalczak – Wójt Gminy Rogowo oraz Pan Ryszard Ulatowski – Prezes Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa. Całość wydarzenia poprowadził Pan Karol Nojgebauer – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wielkopolskim.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali bogatą ofertę warsztatową dla dzieci, aby zapoznać ich ze sztuką ludową i ginącymi rzemiosłami. Najmłodsi uczestnicy zapoznali się z pracą rękodzielników. W ramach warsztatów z ceramiki prowadzone były pokazy lepienia oraz warsztaty lepienia ręcznego. W ramach warsztatów z rękodzieła prowadzone były pokazy wyplatania makramy. Wszystkie wykonane prace uczestnicy zabrali do swoich domów. Pod okiem pań hafciarek haftowane były zakładki do książek. Na festynie gościli również lokalni wystawcy reprezentowani przez koła gospodyń wiejskich z Mięcierzyna oraz Gościeszyna, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Rogowa, sołectwo Rogowo oraz Związek Wędkarski Wełna z Rogowa.

Ważnym punktem programu była promocja projektów, które powstały na terenie gminy Rogowo, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, o których opowiedział prowadzący wydarzenie oraz Wójt Gminy Rogowo i Prezes LGD Pałuki – Wspólna Sprawa.

Podczas festynu odbyły się liczne konkursy dla publiczności m.in. bieg z jajkiem na łyżce na czas, wieszanie prania na czas, bicie piany na czas i wiele innych. Do wygrania były atrakcyjne nagrody i gadżety.

Na zakończenie pikniku wystąpiła Pani Beata Pilarowska.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w organizacji wydarzenia: Pana Tomasza Michalczaka – Wójta Gminy Rogowo, Partnerom Projektu: Gminny Dom Kultury w Rogowie, Kujawsko – Pomorskie Stowarzyszanie Kobiet, Gmina Rogowo, Lokalna Organizacja Turystyczna Pałuki, Panu Karolowi Nojgebauerowi, Pani Katarzynie Daszkowskiej, Skorupy Aganan Tomasz Prosianowski oraz wszystkim wystawcom i uczestnikom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Organizacja wydarzenia była współfinansowana ze środków Fundacji PZU oraz Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz na Facebooka LGD Pałuki – Wspólna Sprawa.