Serwis informacyjny SWPIK.PL został stworzony z myślą o mieszkańcach, turystach i przedsiębiorcach z okolic Pałuk i Kujaw, a jego głównym celem jest promowanie tych obszarów jako terenów atrakcyjnych m.in. turystycznie i gospodarczo.

Strona internetowa powstała przy współpracy z czterema Lokalnymi Grupami Działania (LGD):
– Lokalna Grupa Działania – Pałuki Wspólna Sprawa,
– Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli,
– Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego,
– Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny”,
czyli rodzajem partnerstwa terytorialnego, które zrzesza okoliczne organizacje i osoby zamieszkujące zwykle obszary wiejskie. Stowarzyszenia skupiają najczęściej przedstawicieli z sektora publicznego, gospodarczego oraz społecznego.

Portal internetowy powstał w ramach projektu współpracy „Sąsiedzi wokół Pałuk i Kujaw” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Poddziałanie 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.

Całkowity koszt realizacji projektu: 255 570,69 zł.