malastandardduza
Start
Warsztaty wielkanocne w Gąsawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 kwietnia 2019 11:11

2 kwietnia 2019 roku odbyły się warsztaty wyrobu dekoracji wielkanocnych w Gąsawie, zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.

Dzieci w swojej pomysłowości kolejny raz udowodniły, że ich wyobraźnia nie zna granic. Nagle do Sali Gminnego Ośrodka Kultury „Stodoła” przykicały zajączki a w udekorowanych wazonach pojawiły się barwne dekoracje wykonane z gałązek i wielu kolorowych ozdób, które dzieci wykonywały pod okiem prowadzącej Pani Agnieszki Marek. Wszystkie powstałe dekoracje dzieci zabrały do swoich domów wraz z słodką niespodzianką, którą otrzymali na zakończenie warsztatów. Zapraszamy chętne dzieci jeszcze na warsztaty w Rogowie 4 kwietnia), Janowcu Wielkopolskim (9 kwietnia) i Barcinie (10 kwietnia). Zapisy przyjmujemy w biurze LGD lub pod numerem tel. 609 996 155.

 Warsztaty wielkanocne Gąsawa 1  Warsztaty wielkanocne Gąsawa 3

 
LGD Pałuki - Wspólna Sprawa nagrodzone za realizację strategii. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 kwietnia 2019 09:02

Dziewięć Lokalnych Grup Działania z naszego regionu zostało nominowanych do nagród za sprawną realizację zadań powierzonych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dzięki swojej aktywności i zaangażowaniu LGD będą mogły liczyć na dodatkowe środki na realizację lokalnych strategii rozwoju.

Decyzja by powierzyć w ręce lokalnych społeczności środki na realizację działań odpowiadających na realne problemy i potrzeby mieszkańców okazała się sukcesem. LGD z naszego regionu z wielkim powodzeniem realizują powierzone im zadania i dzięki temu otrzymają dodatkowe środki, które trafią bezpośrednio do lokalnych przedsiębiorców – mówi marszałek Piotr Całbecki.


Środki są dzielone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na poszczególne województwa, a następnie przez marszałków województw na poszczególne LGD. Trafiają one do mieszkańców z obszaru danej LGD m.in. na: podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej, inkubatory przetwórstwa lokalnego i rozwijanie rynków zbytu produktów lub usług lokalnych.

Dzięki dodatkowym środkom lokalne strategie rozwoju zostaną mogą zostać zasilone kwotami  od  500 tys. do 1,1 mln. zł, przy założeniu, że LGD zidentyfikuje na swoim terenie potrzeby we wskazanych powyżej obszarach.

Lista Lokalnych Grup Działania nominowanych do nagród:

  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Brodnickie"
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki
  • Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły"
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie"
  • Lokalna Grupa Działania Pałuki-Wspólna Sprawa
  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska
  • Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku
 
Szkolenie dotyczące rewitalizacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 02 kwietnia 2019 14:00

Dnia 01.04.2019 r. w siedzibie LGD odbyło się szkolenie w ramach przedsięwzięcia: Rewitalizacja obszarów wiejskich w kontekście włączenia społecznego na obszarze LSR.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy z gmin, które posiadają zatwierdzone gminne/lokalne programy rewitalizacji. Szkolenie poprowadziła Pani Anna Mówińska. Podczas szkolenia zostały przedstawione główne założenia rewitalizacji oraz zależności pomiędzy osią 7 RPO i tzw. projektami miękkimi. Ponadto, prowadząca szczegółowo omówiła uwagi Urzędu Marszałkowskiego z pism, które otrzymały jednostki samorządu terytorialnego, w sprawie warunkowo zatwierdzonych GPR/LPR. Uczestnicy spotkania mogli przedstawić swoje główne wątpliwości jakie ich nurtowały w związku otrzymanym pismem z Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie było niewątpliwie potrzebne dla wszystkich gmin, bowiem stoją one w przededniu składania aktualizacji GPR/LPR.

Szkolenie rewitalizacja 1 Szkolenie rewitalizacja 2

 
Koncert RAFFA QUARTET PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 marca 2019 08:40

Parafia p.w. Św. Mikołaja w Gąsawie oraz Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zapraszają na koncert pasyjny Józef Haydn – Oratorium Siedem Ostatnich Słów Chrystusa Na Krzyżu w wykonaniu RAFFA QUARTET. Koncert odbędzie się 13 kwietnia 2019r. (sobota) o godz. 19.00 w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Gąsawie.

RAFFA QUARTET powstał w 2013 r. by połączyć doświadczenia młodych muzyków z różnych środowisk artystycznych, związanych z Toruniem i Bydgoszczą oraz stworzyć możliwości rozwoju na gruncie muzyki kameralnej. Muzycy skupieni są wokół Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz bydgoskiej Orkiestry Opera Nova. Artyści w swoim repertuarze sięgają zarówno po dzieła klasyków gatunku jak i współczesne kompozycje, nieustannie poszukując ciekawych rozwiązań brzmieniowych. Tworzą zespół będący fuzją pasji z energią, które dają wysublimowaną jakość.
Skład zespołu: Filip Lipski – skrzypce, Justyna Cieślak – skrzypce, Michał Rak – altówka, Cecylia Stanecka – wiolonczela, Radosław Manthey - kotrabas

Muzycy przygotowali dla Państwa niezwykle ciekawy KONCERT PASYJNY w opracowaniu na kwartet smyczkowy z kontrabasem. Na czas oczekiwania na Święto Zmartwychwstania Pańskiego zaproponują Państwu wykonanie wybitnego dzieła J. Haydna - Oratorium Siedem Ostatnich Słów Chrystusa Na Krzyżu. Jest to niezwykle przejmujący utwór złożony z siedmiu niewielkich sonat, będących muzyczną próbą zobrazowania ostatnich momentów ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Dzieło to oparte jest na Ewangelii wg Św. Mateusza, a każdą z sonat zapowiada konkretny jej fragment odnoszący się do słów Chrystusa wypowiedzianych tuż przed ukrzyżowaniem („Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą co czynią!”, „Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze mną będziesz w raju”, „Niewiasto, oto syn Twój. Oto Matka twoja”, „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?”, „Pragnę”, „Wykonało się!”, „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego”). Ten niezwykle przejmujący utwór jest próbą połączenia słowa z dźwiękiem, umożliwiając jednocześnie rozważanie Męki Pańskiej.

Plakat net800px

Serdecznie zapraszamy!

 
Zapraszamy na szkolenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 marca 2019 15:28

Zapraszamy na szkolenie dla pracowników gmin z terenu powiatu żnińskiego w zakresie przygotowania wniosku w ramach przedsięwzięcia 2.1.2 Rewitalizacja obszarów wiejskich w kontekście włączenia społecznego na obszarze LSR.

1 kwietnia 2019r. (poniedziałek) godz. 9.00, siedziba LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6 w Żninie.

Rewitalizacja 800pxnet

 


Strona 5 z 142
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa