malastandardduza
Start
Zapraszamy na doradztwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 września 2018 13:50

W związku z trwającym naborem wniosków: Przedsięwzięcie 2.1.1 Budowa i przebudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LSR, zgodne z zakresem tematycznym: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej, zapraszamy na indywidualne doradztwo do biura LGD Pałuki - Wspólna Sprawa.

 
Rajd Nordic Walking za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 września 2018 08:43

22.09.2018r. na terenie Gmin Barcin oraz Żnin odbył się Rajd Nordic Walking dla mieszkańców powiatu żnińskiego. To już 4 edycja rajdu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.
Rajd otworzyła Pani Anita Woźniak – pracownik biura LGD. Po solidnej rozgrzewce z instruktorem nordic walking Panią Agnieszką Mielecką (mistrzyni Świata i Europy w Nordic Walking) na boisku Zespołu Szkół w Barcinie, rozgrzani, zdecydowanym krokiem przy eskorcie policji i ratownika medycznego pani Kasi Daszkowskiej ruszyliśmy w 10km trasę.
W połowie marszu w miejscowości Wójcin zatrzymaliśmy się na przerwę kawową. Po przerwie odbył się szczegółowy instruktarz z prawidłowego chodu z kijkami pod okiem Pani Agnieszki. Ostatni odcinek rajdu pokonaliśmy bardzo szybkim tempem i weszliśmy na teren Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Magnolia” w Wolicach, gdzie na wszystkich uczestników czekało pałuckie jadło, zapewnione przez Pana Mariusza Słupeckiego. Po zakończeniu rajdu odjechaliśmy do swoich domów autokarem. Uczestnicy rajdu bardzo zadowoleni z pokonanych kilometrów i jak deklarowali: już gotowi żeby wziąć udział w kolejnej edycji.
LGD Pałuki – Wspólna Sprawa serdecznie dziękuje Prezesowi Zarządu Panu Andrzejowi Szczepańskiemu oraz Zarządowi Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Magnolia” w Wolicach za bezpłatne udostępnienie terenu.
Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół w Barcinie Pani Marzenie Wolskiej za udostępnienie terenu na potrzeby przeprowadzenia rozgrzewki.
Serdeczne podziękowania dla ratownika medycznego Pani Katarzyny Daszkowskiej za zabezpieczenie medyczne wydarzenia oraz panom policjantom z KPP w Żninie oraz Komendy w Barcinie za zapewnienie bezpieczeństwa podczas rajdu.

Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, przy współfinansowaniu Powiatu Żnińskiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy za udział, do zobaczenia za rok na pałuckich ścieżkach nordic walking.

 MLW 9527 MLW 9546

MLW 9604 MLW 9635

 

 
Zakończyliśmy szkolenie dotyczące inicjatyw włączenia społecznego na obszarze LSR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 września 2018 07:56

W piątek 21 września 2018r. w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa odbyło się bezpłatne szkolenie dla Wnioskodawców z powiatu żnińskiego zainteresowanych złożeniem wniosku o powierzenie grantu w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Pałuki – Wspólna Sprawa na lata 2014-2020, przedsięwzięcie 3.1.1. Inicjatywy w zakresie włączenia społecznego na obszarze LSR.
Szkolenie prowadziła Dyrektor Biura, Pani Weronika Pochylska. Prowadząca w bardzo czytelny sposób przedstawiła wszystkim zainteresowanym główny cel projektu - podniesienie kapitału społecznego na obszarze LSR, a w szczególności zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym poprzez stworzenie lokalnych ośrodków włączenia społecznego. Uczestnicy poznali zasady wypełniania wniosków o przyznanie pomocy w ramach naboru, a także poznali wiele innych niezbędnych informacji dotyczących realizacji projektu.
O grant mogą się ubiegać wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).
Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów objętych grantem w ogłoszonym naborze wynosi 350.000 zł.

Więcej…
 
Zapisy na Rajd Nordic Walking trwają PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 września 2018 13:53

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza mieszkańców powiatu żnińskiego na Rajd Nordic Walking, który rozpocznie się w dniu 22.09.2018r. o godz. 10.00 w Barcinie, trasą 10km. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapewniamy dojazd z miejscowości Janowiec Wielkopolski, Rogowo, Gąsawa, Żnin, Łabiszyn do miejscowości Barcin.Obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, ul. Plac Działowy 6, 88-400 Żnin lub telefonicznie: 609-996-155 do 14 września 2018r. Ilość miejsc ograniczona.Rajd ma charakter turystyczno-krajoznawczy i jest współfinansowany ze środków Powiatu Żnińskiego.

Mapka
Regulamin

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Plakat nordic walking LGD PWS net

 
Zapraszamy na szkolenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 września 2018 10:59

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców z powiatu żnińskiego zainteresowanych złożeniem wniosku o powierzenie grantu w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa na lata 2014-2020.

Zakres tematyczny: Działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
Przedsięwzięcie: 3.1.1. Inicjatywy w zakresie włączenia społecznego na obszarze LSR
Cel szczegółowy:  3.1. Wspieranie włączenia społecznego na obszarze LSR do 2023r.
Cel ogólny: 3. Wspieranie włączenia społecznego i aktywizacja mieszkańców obszaru LSR do 2023r.
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś priorytetowa 11: Wzrost aktywizacji społeczno – zawodowej mieszkańców objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju
Działanie: 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR
Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie odbędzie się 21 września 2018r. o godz. 10.00 w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa (II piętro, sala konferencyjna), Plac Działowy 6, 88-400 Żnin.
Zapisy przyjmowane są do 19 września 2018r. tel. 609-996-155 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szdkolenie Granty EFS net600px

 


Strona 5 z 126
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa