malastandardduza
Start
Cykl koncertów muzycznych z LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2018 20:27

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza na czwarty a zarazem ostatni koncert, który odbędzie się w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD”

Jeżeli prawdą jest, że „jesienią góry są najszczersze…” i niejedną noc spędzili Państwo przy rozpalonym ognisku, to przychodząc w piątek 23 listopada 2018r. na godzinę 18.00 do siedziby LGD Pałuki – Wspólna Sprawa znajdziecie się w odpowiednim miejscu i czasie. Na szlak pełen wzruszających dźwięków zabiorą Państwa, Katarzyna Daszkowska, Kalina Kończal oraz Aleksandra Urbańska, które swoją pasją, miłością do muzyki i górskich wędrówek pozwolą Państwu zatrzymać się na chwilę w pędzącym świecie oraz ocalić od zapomnienia piosenki, które należy wykonywać razem w myśl idei współbytowania w śpiewie. Już teraz możemy zapewnić, że będzie magicznie i nastrojowo.

Koncert poezji śpiewanej odbędzie się w ramach „Koncertów muzycznych z LGD” i jest współfinansowany ze środków Gminy Żnin.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a bilety dostępne są w siedzibie LGD Pałuki – Wspólna Sprawa, Plac Działowy 6, 88-400 Żnin od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy

Plakat

 
Rada LGD oceniała wnioski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2018 10:49

13 listopada 2018r. odbyło się posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa w sprawie oceny i wyboru operacji do realizacji w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w zakresie: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej na obszarze LSR objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Rada obradowała pod przewodnictwem przewodniczącej Rady Pani Aliny Borkowskiej. W ramach konkursu 4/2018 do biura LGD wspłynęły dwa wnioski. Wnioskowana kwota wyniosła: 547 978,00 zł, natomiast kwota pomniejszająca limit naboruto 861 196,62 zł. Alokacja środków w naborze wynosiła: 1 126 082,20 zł.

Wyniki oceny zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.lgd-paluki.pl. Rada LGD oceniała wnioski pod względem zgodności z ogłoszeniem, zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz w oparciu o lokalne kryteria wyboru. Wybrane przez Radę LGD Pałuki – Wspólna Sprawa wnioski do realizacji przekazane zostaną do Urzędu Marszałkowskiego do dalszej weryfikacji.

1
2

3

 
Queens of Violin w LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 listopada 2018 09:30

W minioną sobotę tj. 10 listopada 2018r. w ramach „Cyklu koncertów muzycznych z LGD” w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zagrały Pani Anita Tubaja – Sobków oraz Pani Karolina Wróbel – Krysztoforska tworzące duet skrzypcowy - Queens of Violin.

Wszystkich przybyłych gości powitała Pani Eliza Reszka – Wiceprezes LGD, całość wydarzenia poprowadziła Pani Anita (Queens of Violin), opowiadając o prezentowanym repertuarze.
Podczas koncertu usłyszeć można było:
G.Ph. Telemann - Duet G - dur
1. Boccherini - Menuet
2. F. Mazas - Duet op.38 nr 2
3. Dvorak - Humoreska
4. Gliere - duety nr 2, 7, 10
5. Tanga - La Cumparsita, El Choclo
6. A. Bacewicz - Preludium, Krakowiak, Kujawiak, Marsz groteskowy.

Zgromadzeni na sali słuchacze byli pod wrażeniem talentu i kunsztu skrzypaczek, po każdym wykonaniu nie szczędzili gromkich braw artystkom. Z uwagi na przeddzień obchodów 100 - lecia oddzyskania niepodległości w repertuarze nie zabrakło także wykonań upamiętniających to wydarzenie.

Organizatorem koncertu Queens of Violin była Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa, wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Żnin.

Zapraszamy do galerii zdjęć (więcej na profilu LGD na Facebook) oraz na ostatni już koncert z LGD w tym roku, który odbędzie się 23 listopada 2018r. o godz. 18.00 w siedzibie LGD (szczegóły niebawem), a wystąpią: Pani Katarzyna Daszkowska, Pani Kalina Kończal oraz Pani Aleksandra Urbańska.

1
2

Więcej…
 
Prezes LGD wybrany na delegata NGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 listopada 2018 19:32

Prezes LGD został wybrany na Delegata Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego do Sejmiku reprezentujący Powiat Żniński!

W dniu dzisiejszym Prezes LGD Ryszard Ulatowski został wybrany jako reprezentant LGD z powiatu żnińskiego do sejmiku.

 Do zadań Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego należy: 
• Konsultowanie i wspieranie działalności Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego województwa Kujawsko-Pomorskiego;
• Rekomendowanie swoich przedstawicieli do Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego;
• Inicjowanie, współtworzenie i opiniowanie projektów ustaw, uchwał i innych aktów prawnych, w szczególności dotyczących sektora pozarządowego województwa i kraju;
• Wypracowywanie i prezentowanie wspólnego stanowiska odnośnie aktualnych zagadnień, problemów i rozwiązań, w szczególności dotyczących sektora pozarządowego województwa i kraju;
• Inicjowanie i wspieranie działań integrujących sektor pozarządowy, w szczególności poprzez merytoryczne i organizacyjne wspieranie lokalnych partnerstw NGO oraz corocznego Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko–Pomorskiego;
• Inicjowanie i wspieranie powstawania Powiatowych i Gminnych Rad Organizacji Pozarządowych;
• Opiniowanie działań organizacji pozarządowych i udzielanie im rekomendacji;
• Promowanie zasad etycznych w organizacjach pozarządowych;
• Inne zadania określone przez zebranie plenarne Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko– Pomorskiego.

 
Trwają prace nad aktualizacją Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Pałuki - Wspólna Sprawa oraz lokalnych kryteriów wyboru operacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 listopada 2018 11:36

Informujemy, że trwają prace nad aktualizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa oraz lokalnych kryteriów wyboru operacji. Dodatkowo przedstawiamy zmiany dotyczące procedur oceny i wyboru operacji i Regulaminu Rady.

Zmiany wynikają z potrzeby poprawy efektywności procesu wdrażania LSR (w kontekście wymogów umowy ramowej). W załączeniu przestawiamy proponowane zmiany w wymienionych wyżej dokumentach. Zmiany zostały zaznaczone kolorem. Konsultacji można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.lgd-paluki.pl Wypełniony formularz należy odesłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 19.11.2018r. Dodatkowo zachęcamy do konsultacji bezpośrednio w Biurze LGD. Spotkanie konsultacyjne odbędzie w dniu 20.11.2018r. o godz. 12:00 w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, w Żninie, przy Placu Działowym 6.

 formularz konsultacyjny
kryteria konkursowe
LSR
plan działania
procedury konkursowe
regulamin Rady LGD
karta weryfikacji

Konsultacje LSR Plakat 800

 


Strona 7 z 132
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa