malastandardduza
Start
LGD Pałuki - Wspólna Sprawa
Weekend 24-26 października pod znakiem Nordic Walking z Lokalną Grupą Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
wtorek, 28 października 2014 09:58

W piątek 24 października rozpoczęliśmy otwarcie wytyczonych i oznakowanych szlaków do uprawiania nordic walking. Pierwszy inauguracyjny spacer odbył się w Łabiszynie. Pomimo przeszywającego zimna na ?szerokiej drodze? w kierunku Smerzyna zebrała się liczna grupa zarówno doświadczonych jak i początkujących, pełnych zapału piechurów. Po krótkim otwarciu, którego dokonała Dyrektor biura LGD Weronika Pochylska i poczęstunku, instruktor pokazał uczestnikom prawidłowa technikę marszu z kijkami i udał się na szlak w dziewiczy marsz z otrzymanymi kijkami do chodzenia.

W sobotę 25 października rankiem, pomimo jeszcze większego chłodu liczniejsza grupa uczestników przybyła do Żnina w okolice Amfiteatru aby rozpocząć swoją przygodę na szlaku na terenie Gminy Żnin.a Uczestnicy również otrzymali kije do chodzenia, przeszli instruktaż i ruszyli na szlak.

W Marcinkowie Górnym (Gmina Gąsawa) również mijał sobotni czas pod znakiem nordic walking. Uczestnicy zebrali się w świetlicy wiejskiej i tam otrzymali kijki, przeszli instruktaż i po solidnej rozgrzewce rozpoczęli marsz z Marcinkowa Górnego w kierunku Biskupina.

Wszystkim spacerom towarzyszyło dużo pozytywnej energii i dobrego humoru pomimo zimna i chłodu. Ci, którzy już są doświadczonymi chodziarzami cieszą się, że powstały profesjonalnie oznakowane szlaki a początkujący odkryli same plusy uprawiania nordic walking.

Szlaki do nordic walking na terenie LGD Pałuki ? Wspólna Sprawa powstały w ramach projektu współpracy pn. ?Piechotą przez Bory Tucholskie, Krajnę i Pałuki? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 ?Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie?

Na obszarze Lokalnej Grupy Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa można przemierzać już blisko 30 kilometrów wytyczonych szlaków nordic walking.

Zapraszamy na ostatni spacer na obszarze Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa, który odbędzie się w Rogowie 8 listopada o godz. 12:00.

DSC07498DSC07480DSC07503

DSC07574IMG 8623IMG 8690

 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym "Smaki Pałuki - z przepisów naszych babć" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
czwartek, 23 października 2014 10:53

Lokalna Grupa Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa planuje na początku 2015r. przeprowadzenie konkursu kulinarnego.

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorców, osoby fizyczne, organizacje zrzeszające osoby fizyczne oraz szkoły o profilu gastronomicznym do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym pt. ?Smaki Pałuk ? z przepisów naszych babć?. Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycyjnej kuchni regionalnej Pałuk oraz promowanie potraw charakterystycznych dla naszego regionu. Warunkiem organizacji konkursu jest zgłoszenie się, co najmniej 10 podmiotów.

Organizacja konkursu ma na celu zebranie regionalnych pałuckich przepisów i ochronę ich przed zapomnieniem. Najlepsze przepisy zostaną zebrane i wydane w formie folderu. Smaki dzieciństwa zawsze przywołują uśmiech i nostalgię za czasem minionym, zachowajmy te dobre emocje w naszej książce kucharskiej z przepisami kuchni Pałuckiej. Oprócz zamieszczenia zwycięskich przepisów wraz z fotografiami potraw w folderze, organizator ufunduje dodatkowo nagrody rzeczowe za zajęcie I, II oraz III miejsca.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.10.2014 do siedziby Lokalnej Grupy Działania w Żninie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Lokalna Grupa Działania Pałuki ? Wspólna Sprawa ul. Gnieźnieńska 7, 88-400 Żnin, bądź na adres mailowy biuro.lgdpaluki.pl koniecznie z dopiskiem Konkurs kulinarny.

Więcej informacji o konkursie zostanie zamieszczone na stronie internetowej po 15.11.2014 r.

Poniżej zamieszczamy formularz zgłoszeniowy.

 
Posiedzenie Rady LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
poniedziałek, 13 października 2014 14:55

15 października o godz. 16:00 odbędzie sie posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa. Na wniosek Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu (podmiot wdrażający) członkowie organu muszą dokonać ponownej oceny jednego z wniosków złożonych w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" podczas tegorocznego naboru wniosków.

 
Zapraszamy na otwarcie ścieżek nordic walking! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Petrykowska   
czwartek, 16 października 2014 10:36

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa zaprasza na inauguracyjne spacery trasami nordic walking, które powstały w ramach realizacji projektu współpracy pn. "Piechotą przez Bory Tucholskie, Krajnę i Pałuki" wspólnie z Lokalną Grupą Działania "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk", Lokalną Grupą Działania "Bory Tucholskie" oraz Lokalna Grupą Działania "Nasza Krajna".

nordic walking otwarcia

 

 
Otwarcie ścieżki Nordic Walking w Łabiszynie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 października 2014 13:26

lgd labiszyn nordic

 


Strona 103 z 141
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa