Spotkania informacyjno-konsultacyjne o działaniach z Osi 11 PDF Drukuj Email

W dniu 26.06.2018r. w Żninie oraz 27.06.2018r. w Janowcu Wielkopolskim przedstawiciele lokalnej społeczności, stowarzyszeń, JST, przedsiębiorców wzięli udział w spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych dotyczących możliwości pozyskania dotacji z LGD Pałuki - Wspólna Sprawa na działania z EFS dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Już wkrótce ruszą nabory wniosków i będzie można pozyskać środki m.in. na kluby młodzieżowe, świetlice środowiskowe, aktywizację społeczno-zawodową czy działania lidera lub animatora aktywności lokalnej oraz obywatelskiej oraz inne rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej. Wszystkie inicjatywy muszą być skierowane do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Alokacja środków na ww. działania w LGD to kwota 2.900.000 zł. Można się ubiegać o grant w wysokości do 50 tys.zł przy projektach z efektywnością społeczną oraz do 150.tys.zł przy projektach z efektywnością społeczno-zatrudnieniową.

Znin1 Znin3 Janowiec2