malastandardduza
Start
V edycja Dni Otwartych Funduszy Europoejskich PDF Drukuj Email

flaga UEZapraszamy Beneficjentów LGD do udziału w V edycji akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i przy zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się funduszami europejskimi w Polsce. Jest to akcja polegająca na udostępnianiu szerokiemu gronu zainteresowanych projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej. Jej celem jest promocja efektów wykorzystania funduszy europejskich, jak również inspirowanie do sięgania po nie. Dni Otwarte będą się odbywać w dniach 11 - 13 maja 2018 r. na terenie całej Polski. Do udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać się Beneficjenci projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Dla przedsiębiorczych i dynamicznych Beneficjentów będzie to okazja do zaoferowania zniżek, darmowych wejść lub po prostu prezentacji pomysłów zrealizowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Zgłoszenie udziału w akcji możliwe jest poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza za pośrednictwem strony internetowej akcji: www.dniotwarte.eu

 
Warsztaty wielkanocne w LGD PDF Drukuj Email

W dniach 20-21 marca 2018r. w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa odbyły się WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB WIELKANOCNYCH dla dzieci z obszaru LSR. Podczas dwudniowej edycji warsztatów wzięło w nich udział blisko 40 młodych uczestników. Pod okiem instruktora Pani Agnieszki Marek dzieci tworzyły wielkanocne barany, pisanki, koszyczki, kwiaty, a także stroiki z witek brzozowych. Wykonane ozdoby zabrały do swoich domów. Otrzymały również słodkie niespodzianki od organizatora warszatów. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na warsztaty ludowe, które odbędą się podczas VI Pałuckiego Festynu Ludowego 2.06 b.r. w Gąsawie.

wielkanoc1 wielkanoc2  wielkanoc3

 
Maturzysto spełnij marzenia z LGD PDF Drukuj Email

Z okazji obchodów Jubileuszu 10-lecia LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w roku bieżącym, podjęliśmy inicjatywę przeprowadzenia w szkołach średnich zajęć przybliżających tematykę i profil działalności LGD tegorocznym maturzystom. Być może są wśród nich przyszli wnioskodawcy LGD. To także okazja, aby młodzi ludzie dowiedzieli się jakie możliwości płyną z pozyskiwania środków unijnych. Pierwsze zajęcia z maturzystami odbyły się 19.03.2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie, a poprowadziła je dyrektor biura LGD Pani Weronika Pochylska.

lo1 lo2 lo3

 
Aktywizacja mieszkańców – lekcje z budowy latawców z LGD PDF Drukuj Email

dragon 1717502 6401 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa wystąpiła z inicjatywą do szkół podstawowych z terenu powiatu żnińskiego zorganizowania bezpłatnych zajęć z budowy latawców w ramach godzin wychowawczych lub zajęć technicznych. Lekcje będą prowadzone przez Pana Przemysława Łaseckiego - Prezesa Polskiej Organizacji Latawców. Zgłoszenia od szkół przyjmujemy telefonicznie do dnia 30.03.2018r. Pierwsze zajęcia odbędą się w szkołach w Gąsawie i Sarbinowie Drugim.

 
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym PDF Drukuj Email

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa zaprasza mieszkańców Pałuk do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie kulinarnym. Celem konkursu jest stworzenie ”Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych”. Liczymy, że potrawy z Pałuk znajdą się również na kartach tworzonej książki kulinarnej. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na portalu www.mojawies.pl Zgłoszenie należy przesłać na adres milowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 30 kwietnia 2018r. Każde zgłoszenie powinno zawierać: nazwę lokalnego dania oraz przepis na przygotowanie, opis historii dania i jego związku z regionem, piękne i estetyczne zdjęcie potrawy. Uwieńczeniem konkursu będzie uroczysta Gala Finałowa, do której zakwalifikują się autorzy 16 najlepszych potraw. Wszystkie zgłoszenia, wyłonione przez jury, zostaną opublikowane w „Kulinarnej Biblii Polskich Potraw Tradycyjnych.”

 


Strona 9 z 118
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail:  lgd-paluki@wp.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa