malastandardduza
Start
IV edycja "Napadu na Funk" z LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 czerwca 2018 08:23

W minioną sobotę tj. 16 czerwca 2018r. w Żnińskim Domu Kultury odbyła się już IV edycja Turnieju Tańca Breakdance „Napad na Funk” współfinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa.

Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali zawodnicy z całej Polski, a także z zagranicy. Po całym dniu eliminacji i walki o podium na zwycięzców czekał czek o wartości 1000 zł (ufundowany przez LGD Pałuki – Wspólna Sprawa). Sędziowie w składzie BBOY DECÓ (Stylowa Spółka Społem), BBOY ARCZEK (Hajime No Owari) oraz BBOY RENEONE (Sonic Squad/Rockin Style Crew): jednogłośnie podjęli decyzję o wyborze mistrzów. Nagroda została wręczona zawodnikom z ekipy Navi Crew, a byli to Anton Lukashchuck i Artem Roy. Cała impreza prowadzona była przez Emce/Musiel, dwóch bardzo utalentowanych raperów pochodzących ze Żnina i Mogilna, których działania będzie można usłyszeć na zbliżającej się płycie pt. „Sam to nazwij”. Za gramofonami stanęli: DJ SC1 oraz DJ Shorty82 odpowiedzialni za brzmienia muzyczne towarzyszące uczestnikom wydarzenia.

Napad na Funk 1Napad na Funk 2

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 08:54
Więcej…
 
Konferencja z okazji 10-lecia LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:01

15.06.2018r. w Żnińskim Domu Kultury odbyła sie konferencja z okazji 10 lecia istnienia LGD Pałuki -Wspólna Sprawa, w ktorej udzial wzięli współzałożyciele LGD, przedstawiciele trzech sektorow: samorzadowego, gospodarczego oraz spolecznego. Spotkanie bylo okazją do wspomnień, podsumowań oraz podziekowań. Poraz pierwszy w historii Zarząd LGD w osobach Ryszard Ulatowski - Prezes, Eliza Reszka - Wiceprezes, Ilona Przychocka - Wiceprezes i Czlonkowie Jacek Superczynski i Zenon Mikula przyznali statuetki Lider Wspólnej Sprawy. Lidera Samorzadnosci otrzymal powiat zninski i wszystkie gminy z powiatu, Lidera przedsiebiorczosci otrzymało Silverado City, Lidera III sektora dla Gąsawskiej Orkiestry Dętej, Lidera Wolontariatu - Klub Ośmiu, Lider debiut roku otrzymał Wojciech Cieślewicz - Serowar na Pałukach, Lidera Kultury Sztuki Oświaty i Turystyki - Gmina Łabiszyn za Łabiszyńskie Spotkania z historią, Sportowego Lidera Roku przyznano Lokalnej Organizacji Turystycznej za Pałuki Tour a Przyjaciela LGD dla Fundacji Ekspert-Kujawy. Wreczono rowniez specjalne statuetki Super Lidera Wspólnej Sprawy dla pań Józefy Błajet oraz Aleksandry Nowakowskiej i pana Leszka Jakubowskiego. Podczas konferencji wysłuchano wystąpień:
"LGD na Pałukach - dobre praktyki realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programu Rozwój Lokalny Kierowany Przez Społeczność" - dyr. biura Weronika Pochylska,
"Rola LGD w rozwoju lokalnym"- Naczelnik Wydzialu RLKS Mariusz Kiernozek
"LGD - Droga ku przyszłości" - strategia 2019+ - Ryszard Ulatowski.W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, członkowie LGD, beneficjenci, lokalni liderzy w wielu dziedzinach. Dziękujemy za udział oraz życzenia i gratulacje. Uroczystość poprowadził pan Artur Jakubowski w koncercie wystąpiła Agencja Artystyczna Do Re Mi
w składzie:
Marta Ustyniak- Babińska sopran 
Marcin Skibiński tenor 
Adriana Wdziękońska fortepian

Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:30
Więcej…
 
Uwaga konsultacje lokalnych kryteriów wyboru operacji PDF Drukuj Email
czwartek, 14 czerwca 2018 09:38

Informujemy, że trwają prace nad aktualizacją Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa oraz lokalnych kryteriów wyboru operacji w ramach przedsięwzięć:
1.1.1 Wsparcie dla zakładania działalności gospodarczej na obszarze LSR
1.1.2 Rozwój działalności gospodarczej na obszarze LSR
2.1.1 Budowa i przebudowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LSR
2.2.1 Działania informacyjno – promocyjne dotyczące obszaru LSR
2.1.2 Rewitalizacja obszarów wiejskich w kontekście włączenia społecznego na obszarze LSR (RPO)
Zmiany wynikają z potrzeby poprawy efektywności procesu wdrażania LSR (w kontekście wymogów umowy ramowej). W załączeniu przestawiamy proponowane zmiany w wymienionych wyżej dokumentach. Zmiany zostały zaznaczone kolorem. Konsultacji można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.lgd-paluki.pl Wypełniony formularz należy odesłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 26.06.2018r. Dodatkowo zachęcamy do konsultacji bezpośrednio w Biurze LGD. Spotkanie konsultacyjne odbędzie w dniu 26.06.2018r. o godz. 10:00 w siedzibie LGD Pałuki - Wspólna Sprawa, w Żninie, przy Placu Działowym 6.

Lokalne kryteria wyboru

Formularz konsultacyjny

Plakat Konsultacje 18.06.2018 net

 
Komunikat dla grantobiorców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 czerwca 2018 15:05

W związku z trwającym naborem wniosków w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - prosimy wszystkich Grantobiorców, którzy zamierzają złożyć wniosek grantowy w najbliższy piątek tj. 15.06.2018r. o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

W dniu 15.06.2018r. od godz. 13:00 w Żnińskim Domu Kultury odbywać się będzie Konferencja związana z obchodami 10-lecia Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa.

Poprawiony: wtorek, 12 czerwca 2018 15:17
 
Konferencja z okazji obchodów 10-lecia LGD Pałuki - Wspólna Sprawa PDF Drukuj Email

Logo 10 lat15 czerwca 2018r. o godz. 13:00 w Żnińskim Domu Kultury odbędzie się konferencja z okazji obchodów 10-lecia Lokalnej Grupy Działania Pałuki - Wspólna Sprawa. W programie m.in:

wystąpienia zaproszonych gości,

Lider Wspólnej Sprawy - wręczenie wyróżnień LGD Pałuki - Wspólna Sprawa oraz podziękowań,

LGD na Pałukach - dobre praktyki realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programu Rozwój Lokalny Kierowany Przez Społeczność,

Rola LGD w rozwoju lokalnym

LGD - Droga ku przyszłości - strategia 2019+

Na konferecnję zaprosiliśmy przedstawicieli rządu, samorządu, członków LGD, beneficjentów, lokalnych liderów w wielu dziedzinach. Konferencja będzie okazją do podsumowania 10-letniej wspólnej pracy dla dobra lokalnej społeczności i rozwoju obszaru Lokalnej Strategii Rozwoju.

 


Strona 9 z 124
Gmina Barcin   Gmina Gąsawa
Barcin   Gąsawa
janowiec   labiszyn
Janowiec Wlkp.   Łabiszyn
Gmina Rogowo   Gmina Żnin
Rogowo   Żnin
Starostwo powiatowe  
Powiat  

min_rol

moj_region

 

Newsletter

Zapisz się aby otrzymywać na maila wszystkie najnowsze informacje z naszej strony.


Biuro LGD

Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa
Plac Działowy 6
88-400 Żnin

tel. 609 996 155
tel. 530 317 783

e-mail: lgd@lgd-paluki.pl

Biuro LGD jest czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

dol

2009-2017 Lokalna Grupa Działania Pałuki - Wspólna Sprawa