W siedzibie Lokalnej Grupy Działania Pałuki – Wspólna Sprawa od środy 10.04.2019r. trwają zajęcia dla dzieci.

LGD Pałuki – Wspólna Sprawa w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia opieki dzieciom w związku z trwający strajkiem nauczycieli zorganizowała „Lokalną Szkółkę”. Zadanie skierowane zostało do dzieci rodziców pracujących z terenu powiatu żnińskiego. Dla najmłodszych przewidziano szereg atrakcji, min. zwiedzanie obiektu straży pożarnej, wyjście na pocztę i wysyłka listów do zająca, zajęcia na placu zabaw, nauka haftu pałuckiego pod okiem Pani Krystyny Ługiewicz, zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzięki zaangażowaniu Pana Nikodema Dolaty, gry i zabawy w LGD, spotkanie z garncarzem Panem Tomaszem Prosianowskim oraz wizytę studyjną w Radio Żnin 96FM.

W trakcie trwania projektu zapewniona została opieka dla dzieci, przeprowadzono różnorodne formy, a każdy uczestnik mógł skorzystać z drugiego śniadania oraz obiadu.

Lokalna Grupa Działania Pałuki – Wspólna Sprawa serdecznie dziękuje strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, Pani Krystynie Ługiewicz, Panu Nikodemowi Dolacie, Panu Tomaszowi Prosianowskiemu oraz całej załodze Radio Żnin za pomoc i okazaną życzliwość.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji podsumowującej „Lokalną Szkółkę” w LGD

[rl_gallery id=”674″]