W dniu 24 września 2022r w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury odbył się koncert zespołu Free Road.
Zespół wrócił po dwóch latach przerwy na scenę, przerwa spowodowana była przez pandemię COVID-19. Choć zaplanowali wiele koncertów promujących ich drugi album „Lucid Dreams”, to niestety nie mogli występować, nad czym mocno ubolewają.

Zespół zaprezentował się w składzie: wokal/gitara – Andrzej Skwarski, basista – Aleksander Dobaczewski, perkusista – Horacy Dobaczewski, instrument klawiszowy – Cezary Dobaczewski.

Zespół wykonał 15 utworów z poprzednich płyt m.in. „MDMA’, „IWTTYB” czy „Back to roll”, ale znalazły się również najnowsze kawałki, jak np. „420”. „Free Road” gra utwory własnej kompozycji, które są powrotem do lat 70. czy 90.

Zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła występ żnińskich artystów, reagując ogromnymi brawami na każdy wykonany utwór. Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że to nie ostatania odsłona muzyczna w Ich wykonaniu – „w okolicach grudnia spodziewamy się kolejnej współpracy z Lokalną Grupą Działania Pałuki – Wspólna Sprawa” mówią sami wykonawcy. Jak przekazał Andrzej Skwarski oraz Horacy Dobaczewski, „Free Road” szykuje się również do wydania klipu promującego utwór „She said”, który nagrywali na dachu Centrum Sportów Wodnych w Żninie, a także w Cukrowni Żnin. Klip będzie miał swoją premierę na w połowie listopada.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego koncertu zespołu Free Road, tymczasem zapraszamy do galerii zdjeć.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Żnin.